חתול פרא VS חתול רחוב: מה ההבדלים?

תוכן עניינים

אם הבחנת בחתול מוזר בשכונה שלך, ייתכן שאתה תוהה אם זה חתול פרא או חתול רחוב. איך אתה יכול להבדיל בין השניים, במיוחד אם הקשר שלך מוגבל או רק מתוך הבדל? ישנם סימנים מעידים שמבהירים אם יש לך עסק עם חתול פרא או חתול רחוב, אבל תצטרך להיות קשוב ותפיסה.

חשוב לדעת את ההבדל בין חתול פרא לעומת חתול רחוב שכן ההתנהגות יכולה להשתנות מאוד בין השניים. אם יש לך חבר חתולים משלך עם גישה לחיק הטבע, ההבנה אם יש לך חתול פרא או פשוט חתול רחוב בשוטט היא פיסת מידע חשובה לשמירה על החתול שלך בטוח ובריא. 

חתול פרא נגד חתול רחוב

חשוב קודם כל לקבוע מה מגדיר חתול פרא לעומת חתול רחוב. לשניים יש מכנה משותף בכך שהם חיים בחוץ ללא טיפול אנושי עקבי, אבל יש הבדל חשוב.

לחתול פרא אינטראקציה מועטה או ללא אינטראקציה עם בני אדם. בדרך כלל, חתולי פרא נולדים בהמלטה פראית או לחתולי רחוב.

חתול רחוב חי בעבר עם או בסביבתו של בני אדם שהוא קיים איתם באופן קבוע אינטראקציה. יכול להיות שזה היה חתול בית פעם או חתול חוץ עם בעלים. עקב איבוד או נטישה, החתול איבד את הקשר שלו לבעליו ונחשב לתועה.

גם חתלתולי פרא וגם חתלתולים משוטטים נחשבים לחתולים מבויתים , לא לחיות בר. עם זאת, האישיות וההתנהגות של חתול פרא עשויים להיות שונים מאוד מחתול רחוב.

כיצד לזהות חתול פראי לעומת חתול רחוב

ישנם גם מאפיינים פיזיים וגם נטיות התנהגותיות שיכולים לעזור לך להבחין בין חתול פרא לחתול רחוב. אם חתול חדש שוטט בשכונה שלך, בדוק את המזהים הבאים כצעד ראשון כדי לקבוע אם זה חתול רחוב או חתול פרא.

מאפיינים פיזיים חתול פראי לעומת חתול רחוב

לחתולים פראיים עשויה להיות "אוזן קצוצה". כלומר החלק המחודד נחתך. זה נעשה בהליכים שגרתיים של מלכודת-סירוס-החזרה כדי לציין שחתול עבר עיקור.

חתולי רחוב עשויים להיראות רזים ולא מטופחים במיוחד. לעתים קרובות ציידים חסרי ניסיון, הם עשויים להתקשות יותר בחיפוש אחר מזון. בנוסף, הם נדחים לעתים קרובות על ידי מושבות חתולי בר ועשויים להיות מעורבים במריבות תכופות.

חתולי פרא, הם מומחים בדרך הטבע. בדרך כלל הם נראים בריאים, הודות ליכולתם לחיות בחוץ וכישורי ציד מומחים.

התנהגות

חתולי הפרא בדרך כלל לעולם לא יתקרבו לאדם. הם מפגינים זהירות עצומה ונמנעים ממגע בכל מחיר. אפילו קשר עין מחתול פרא הוא נדיר.

ידוע שחתולי רחוב מפגינים התנהגות פתוחה יותר כלפי בני אדם. כולל יצירת קשר עין ואפילו התקרבות לאדם. במקרים מסוימים, ידוע שהם מתחככים ברגל של זר. בני אדם הם מראה מוכר. ומקור מזון ידוע לחתול רחוב.

חתולי פרא בדרך כלל נעים במצב התגנבות כאשר גופם כפוף נמוך אל הקרקע, הזנב למטה ועיניים סורקות במהירות את הסביבה.

חתולים משוטטים נוטים יותר לשאת את הזנב שלהם זקוף. בשפת הגוף של החתול , זה מעיד על פתיחות שיש לגשת אליה. לעתים קרובות הם גם נעים בעמידה זקופה יותר.

היו בטוחים באינטראקציה עם חתולי רחוב

השורה התחתונה בהתמודדות עם כל חיה שאינה מוכרת לך היא להיות זהירים. זה המקרה בין אם יש לך עסק עם חתול פרא או חתול רחוב.

היו ערניים לשפת הגוף של החתול והגיבו לרמזים שהחיה הופכת ללחץ וחושש יתר על המידה. או אפילו עוינת. כחתולים מבויתים, גם חתולי פרא וגם חתולי רחוב עשויים להגיב בדרכים דומות כשהם חשים פחד. היו ערניים ל:

  • שְׁרִיקוּת
  • עיניים מצומצמות
  • אוזניים עצומות
  • זנב זקוף וזיפי
  • שיער עומד על קצה לאורך הגב

בשורה התחתונה

הגורם המבחין החשוב ביותר בין חתולי פרא לעומת חתולי רחוב כרוך בפרספקטיבה של החתלתול על בני האדם. חתולי פרא חסרים סוציאליזציה אנושית ולכל מטרה מעשית נחשבים פראיים. זה מאוד מאוד קשה להסתגל לחיים של חתול פרא בוגר כחתול בית, אם כי ייתכן שתצליח להאכיל חתול פרא ולספק את הצרכים הבסיסיים שלו בדרך זו.

יחד עם זאת, כחתולים מבויתים, חתולי פרא אכן חולקים הרבה קווי דמיון לחתולים המוחזקים כחיות מחמד. עם זאת, תמיד צריך להיות זהיר כאשר מתקרבים לחיה לא מוכרת, בין אם זה חתולי פרא או חתולי רחוב.

חתול פרא רחוב

תוכן עניינים

עוד בנושא...

דילוג לתוכן