איך מתאבלים על אובדן חיית מחמד?

תוכן עניינים

אובדן של חיית מחמד – ממש ממש כואב. יכול להיות קשה לחלוק את הכאב הזה עם אחרים, מכיוון שלעתים קרובות אנו, בני האדם, לא מרגישים בנוח לדבר על אבלות חיית מחמד. כפי שאנו דנים בצער עבור החברים והמשפחה החשובים האחרים בחיינו. אז איך מתאבלים על חיית מחמד שנפטרה? ההתמודדות היא ייחודית ואישית כמו מערכת היחסים שלך עם חיית המחמד שמתה.

זה יכול לגרום להורים לחיות מחמד להרגיש אבודים ומבולבלים כאשר חיית המחמד שלהם כבר לא כאן. אבל זה גם נותן להם את החופש לבחור. מהי הדרך המתאימה ביותר לכבד את חברם האהוב?

תמונות כדרך להתמודדות עם אובדן של חיית מחמד

רבים פונים לעתים קרובות לתמונות כדרך להתחיל לעבד את רגשותיהם. יוצרים אלבום תמונות או הדפסים, למסגר ולהציג ברחבי הבית.

אפשרות נפוצה נוספת – חללי זיכרון. בין אם בחצר האחורית או במקום אחר. אנשים רבים שמו סלע או סימן. לפעמים שתלו שיח או כמה פרחים. ייצרו מרחב קטן שבו הם יכולים ללכת לשבת ולזכור את חיית המחמד שלהם.

יעוץ להתמודדות עם האובדן

יש שפונים לפסיכולוגים ויועצי אבל שמתמודדים עם נושאים כבדים אלה למחייתם. דבר אחד שעלה כל הזמן במהלך שיחותיה עם מומחים הוא שהאבל לא בהכרח נהיה קל יותר עם הזמן. למעשה, עבור רבים, משקל האבל יכול להתגבר עם כל אובדן.

זכרו: אין דרך אחת להתאבל על אובדן חיית מחמד. וגם לא דרך יחידה לחגוג את חייהם, אז תנו לעצמכם לעשות מה שמרגיש נכון כשאתם מתמודדים עם אבל.

  • אל תתנו לעצמכם מגבלת זמן– האבל אינו ליניארי. זה יכול לבוא בגלים, אז אל תפעילו לחץ על עצמכם להיות "על זה" עד זמן מסוים. אפשרו לעצמכם להיות מוטרדים אם משהו מעלה את הצער שלכם אל פני השטח חודשים או שנים מאוחר יותר.
  • תהיו אדיבים לעצמכם– בין אם אתם מתמודדים עם האובדן הראשון של חיית מחמד או עם ה-20, כאב הוא כאב. חייבים לאפשר לעצמנו להרגיש את אותו. זכרו שזה טבעי להתגעגע לחיית המחמד. כפי ש"צער טוב" מציין, אנשים מתאבלים ומכבדים את החיות האהובות שלהם כבר מאות שנים.
  • מצאו את מערכת התמיכה שלכם– הישענו על חברים או בני משפחה שמבינים מה עובר עליכם. אפשר למצוא קבוצות תמיכה ומוקדי תמיכה מועילים. לאגודה לאובדן ושכול חיות מחמד יש רשימה של קבוצות תמיכה, הן באינטרנט והן באופן אישי. כמו גם יועצי אבל לתמיכה אחד על אחד.

החדשות הטובות: אתם לא לבד. להורים לחיות מחמד שמתאבלים עכשיו יש יותר תמיכה מתמיד. עשו כל מה שצריך לעשות כדי לנהל את האבל. וכשתהיו מוכנים, הנציחו את חיית המחמד האהובה באופן שמרגיש לכם נכון.

רק בגלל שחיה איננה, גם אם ממותה עבר הרבה זמן,לא אומר שחיית המחמד היא לא חלק ממך. זה לא אומר שהחוויה של להחזיק את חיית המחמד הזו לא שינתה אותך באופן עמוק. או הפכה את חייך לטובים יותר. או עזרה לך להפוך לאדם חזק ומאושר יותר. וגם אם עברו שש שנים, שלוש עשרה שנים, חיים שלמים, החיות האלה עדיין ראויות לכבוד ולזכרון.

לעזור לאחרים במהלך אובדן חיית מחמד

אם אתה מכיר מישהו שנאבק עם אובדן חיית מחמד, יש דבר אחד גדול שאתה יכול לעשות כדי לעזור. קחו את האבל שלהם ברצינות. עשו את אותם דברים שהייתם עושים עבור מישהו שאיבד אדם אהוב. 

למשל:

  • הציעו לבשל ארוחה או להזמין אוכל, כדי שהאבל לא יצטרך לדאוג לארוחת ערב לילה אחד.
  • שלחו פרחים או כרטיס.
  • שתפו זיכרונות שיש לכם מהחיה.

המטרה היא להראות לו שהוא לא היחיד שעצוב על האובדן. שחיית המחמד שלו הייתה אהובה על רבים.

האם כדאי לי להשיג עוד חיית מחמד?

חלק מההורים לחיות מחמד זקוקים לתקופת אבל ארוכה לפני שהם מוכנים לקבל בברכה חיית מחמד חדשה לחייהם. לאחרים, טיפול בחיית מחמד חדשה עוזר לעבור דרך הכאב. התשובה הנכונה היא זו שמרגישה לך נכונה. רק זכור לשמור לקחת את האחריות שלך כהורה לחיות מחמד ברצינות. 

תוכן עניינים

עוד בנושא...

דילוג לתוכן