לישון עם החתול

תוכן עניינים

לישון עם החתול, גורר לעיתים מצבים שהחתול שלך מעיר אותך כל הזמן בלילה. על ידי משחק על המיטה, שידול לזמן חיבוק כאשר כל מה שאתה רוצה זה לישון? סביר להניח שהחתול שלך מחפש תשומת לב. מה שמוביל להפרעה במחזור השינה שלך.

שנת הלילה הטובה שלך חשובה ביותר לבריאותך ולחתול שלך אסור להפריע. עם זאת, אין צורך לסבול מחוסר שינה הקשור לחתולים. להלן, אנו מפרטים מדוע ייתכן שהחתול שלך מעיר אותך בלילה וכיצד לפתור בעיה התנהגותית זו.

לישון עם החתול ולסבול מהפרעות

חתולים הם יצורים ליליים, הם ישנים כמעט כל היום ומשחקים או צדים כל הלילה. ישנן כמה סיבות לכך שהחתלתול שלך עשוי להעיר אותך באישון לילה.

  • ייתכן שהוא לא מקבל מספיק גירוי, העשרה ופעילות גופנית במהלך התקופות הפעילות שלו. כך שבזמן שאתה מתחיל להירדם, החתול שלך עשוי להיות ער לגמרי ומחפש לשחק.
  • אם החתול שלך מבלה את רוב זמנו הפעיל בבית לבד בזמן שאתה בעבודה או במקום אחר. הוא עלול להשתעמם ולחפש חברות.
  • החתול שלך רעב, צמא או רוצה חטיף חצות או פינוק מיוחד.
  • לוח הזמנים של החתול שלך כבר לא מסונכרן עם שלך.

איך למנוע מהחתול שלך להעיר אותך

ישנן מספר טכניקות שאתה יכול לנסות לאמן את החתול שלך כדי לא להעיר אותך בלילה. חלקן ידרשו שינויים מסוימים בהתנהגות מצד בעלי חיות המחמד. ודאו שכל בני המשפחה שותפים לשינויים. לפני שאתם הולכים לישון, החליטו איך תגיבו לחתול שלכם. אמצע הלילה הוא לא הזמן הטוב ביותר לקבל החלטה.

קבע זמן משחק וחטיפים

עזור לחתול שלך לכוון מחדש את השעון הפנימי שלו. זאת על ידי תזמון פרק זמן משחק אינטראקטיבי כשעה לפני השינה. עקוב אחר הפעלת המשחק עם חטיף קל המותאם לחתול כפינוק קטן. אמור להשאיר את החתול שלך שבע באמצע הלילה.

אם החתול שלך מעיר אותך בכל מקרה, התעלם ממנו. לאחר שתנסה זאת מספר פעמים. החתול שלך ילמד שהוא לא מקבל את תשומת הלב שהוא רוצה ממך ועלול לעזוב אותך בשקט.

אל תיתן לחתול שלך לישון במיטה שלך

אם יש לך הפרעת שינה, עדיף לעולם לא לעודד את החתול שלך לישון על המיטה שלך. משמעות הדבר היא להפוך את חדר השינה שלך ללא הגבלה בכל עת. תן לחתול שלך מיטת חתול נוחה בחדר פנוי, בפינת הסלון (עם מסך לפרטיות), או אפילו בחדר אמבטיה. אם אתה עושה זאת, ודא בכל מקום שבו החתול מוחזק בלילה שיש לו גישה למים ולפח. נסה לטפוח על המיטה בתחילה כדי לעודד את החתול להשתמש בה.

אמץ עוד חתול

חתול בודד עלול להשתעמם בקלות כשהוא לבד בבית כל היום. הוא עלול לצפות מבן לוויתו האנושי לספק תשומת לב בלילה. חתול שני עשוי להציע חברות במהלך היום ועשוי להפחית את הדחפים הליליים האלה להעיר אותך למשחק. זה נכון במיוחד לגבי חתלתולים. שיש להם הרבה יותר אנרגיה לשרוף במהלך שנת הצמיחה הראשונה שלהם. שני גורי חתולים הם כמעט תמיד טובים יותר מאחד ולעתים קרובות זה זמן מצוין להוספת חתול. בחירת חתול שני לבית שלך כדי שיסתדר עם החתול הראשון שלך יכולה להיות קשה מאוד. יש לעשות זאת בזהירות כדי שהחתול יבין שהוא אינו גורם לו ללחץ או להיפך.

הימנע מהאכלת החתול שלך באופן מיידי

אם החתול שלך מפריע לשינה מוקדם בבוקר כדי לחפש ארוחת בוקר, הימנע מלהאכיל אותו. אחרת הוא ימשיך להעיר אותך מוקדם כל כך. קיום אזור בטוח ומיועד כגון חדר שינה פנוי בו החתול שלך יכול לישון, לאכול ולשתות.

קבע לוח זמנים

חתולים לא אוהבים הפתעות והם הכי שמחים כשמשק הבית שלהם סובב סביב לוח זמנים צפוי. מתן זמן קבוע לחתול שלך לאוכל, פעילות גופנית, משחק אינטראקטיבי, טיפוח וליטוף יעזור לך לשמור על רווחתו ולהעניק לך שנת לילה טובה, כל לילה.

חתול במיטה

תוכן עניינים

עוד בנושא...

דילוג לתוכן