חברות מישראל משקיעות באופן פעיל בנדל"ן ביוון

תוכן עניינים

משקיעים מישראל החלו לקנות באופן פעיל נכסי נדל"ן ביוון. בין הפעילים בהם חברה העוסקת בתחום הליסינג לטווח קצר. לאחרונה, היא רכשה 115 נכסים ביוון. כחמישית מהם ממוקמת באתונה. 80% הנותרים נמצאים באיים ובאתרי הנופש הפופולריים ביותר.

עסקאות אופק הזהב

לפי מקורות, הרכישה עלתה לרוכשים מישראל 10 מיליון אירו. העסקה נחתמה לפני חודשיים. הנכס נרכש ישירות מהבנק אליו היה שייך. יתכן שמדובר ברכוש שהוחרם מחייבי הלוואות, שהמוסד הפיננסי היה צריך לממש במהירות כדי לכסות הפסדים. מסיבה זו, המכירה הייתה סיטונאית, ועלותם של 115 נדל"ן משתלמת.

הרוכשת הייתה קרן ההשקעות Golden Horizon, שמטרתה להרחיב את נוכחותה ביוון. לאחרונה, למשל, הוא ביצע עסקה נוספת בשווי 12 מיליון אירו.

 המשקיע החזיק בחצרים בפליאו פלירו בשטח של 4,500 מ"ר , בבעלות בנק פיראוס.

זויה ומשקיעים נוספים

מוקדם יותר השנה, חברה ישראלית נוספת המייצגת קבוצת משקיעים רכשה מאתניקי ביטוח בניין במרכז הבירה היוונית תמורת 5 מיליון אירו. קרן ישראלית נוספת – זויה – רוכשת באופן פעיל נכסים ביוון בשוק המגורים והמשרדים. כעת הוא מנהל 19 בניינים באתונה. נכון להיום, תיק החברה עולה על 2 מיליארד אירו – מדובר בכ-20,000 נכסי נדל"ן ברחבי העולם.

דיאלוג נדל"ן בין יוון וישראל

העניין של ישראל בנדל"ן יווני ממשיך לגדול במהירות. אפילו התקיים כנס לאנשי עסקים, סוכני נדל"ן, ספקי חומרי בניין ומומחים משפטיים משתי המדינות כדי לדון ברכישה, מכירה ובנייה מחדש של נדל"ן בערי יוון. האירוע אורגן על ידי לשכות המסחר והתעשייה של שתי המדינות.

משרדי עורכי דין בשתי המדינות יוזמים שיתוף פעולה כדי להקל על מוכרי ורוכשי נדל"ן לבצע עסקאות. כך למשל, לאחרונה היה מיזוג של חברת Machas & Partners היוונית וחברת Firon&Co הישראלית. עכשיו הם עובדים ביחד. הסוכנות המתמחה שלהם מסייעת ברכישה ומכירה של נדל"ן. הם תומכים במשקיעים זרים המעוניינים לרכוש נכסים בשוק הנדל"ן היווני למגורים ולמשרדים.

ישראל נדלן יוון

תוכן עניינים

עוד בנושא...

דילוג לתוכן