הורים וילדים- טעויות שהורים עושים

תוכן עניינים

הורים וילדים זה עולם שלם. יש הורים רוצים שילדיהם ירגישו טוב עם עצמם שכן ביטחון עצמי מוביל להצלחה בכל תחומי החיים. יש הורים שלא מצליחים לפתח את המורל של ילדם. במקום לתמוך בהם ולנסות לגרום להם ללמוד מהטעויות שלהם, הם מייאשים אותם. עם זאת, ההורים צריכים לתרגל ביקורת בונה כדי שהילד לא יחווה אובדן עניין או יצירתיות.

הנה רשימה של טעויות שנעשות לרוב על ידי הורים המובילות לפירוק הביטחון העצמי של ילדם.

הורים תנו לילד שלכם אחריות!

הורים שחושבים שילדיהם מאוד לא בשלים להתמודד עם אתגרים ולקחת אחריות. הם טועים וממשיכים לשפוט אותם. תן לילדך לחקור את כישרונותיו כבר מהשלבים הראשונים של החיים. כך שהעולם החיצון לא ייראה להם כהלם. החינוך שלך צריך להיות כזה שילדיך לא יהססו לתת דין וחשבון על מעשיהם.

גם אם ילדים יבצעו פעילויות ביתיות קטנות, הם יחוו דחיפה בהתייחסות העצמית שלהם. בין אם זה עזרה עם הכביסה או לזרוק את האשפה. פעילויות אלה יגרמו להם להרגיש מרוצים ובטוחים בעצמם.

תנו לילדים שלכם ללחום את הקרבות שלהם בעצמם

הורים מגנים תמיד מנסים להתערב בהחלטות של ילדם. למרות שזה טוב תמיד להדריך את הילדים שלך ולמנוע מהם לבחור בדרך הלא נכונה. הניסיון לקחת את חיי ילדך בשליטתך הוא המקום שבו אתה יכול לטעות. תן להם לעשות את הבחירות שלהם ולעשות מה שהם אוהבים, גם אם הם קיבלו כמה החלטות ראויות לגינוי, תן ​​לילדים לקחת מהם שיעור. "טעויות הן המורה הגדול ביותר."

זה יגרום לילד שלך להרגיש אמיץ ובכך להגביר את המורל שלו.

פתח ריגשית את ילדך

התפתחות רגשית היא היבט מכריע מכיוון שחווית האדם חווה מערבולת של רגשות בחייו. תן לילדך להיות נאמן לעצמו ולתעל את רגשותיו בצורה הנכונה. תהליך חשיבה מעשי וחיובי יכול לגרום לזה לקרות.

עזרו לילדכם לגלות את הנקודות החלשות ביותר שלו כדי שיוכלו לעבוד עליהן ולהפוך לאנשים בטוחים וחזקים בעתיד.

אל תשתמשו במונחים שליליים כלפי ילדיכם

הימנע מלהשתמש בהצהרות כמו "אנחנו לא יכולים להרשות לעצמנו את זה מכיוון שיש לנו רקע עני" או "אנחנו לא יכולים לשמוח כמו הורים אחרים בגלל הבעיות המשפחתיות שלנו".

זה יפתח אצל ילדכם מנטליות קורבן ויוביל אותו למצוא תירוצים להזדמנויות חדשות. ילדכם גם יתחיל לחוות חוסר אונים בגלל שהוא פחות בר מזל מאחרים. עודדו את הילדים לנקוט בפעולות בונות כמו הצטרפות לקבוצת כדורגל בבית הספר. זה ימנע מילדכם לאמץ אופי עצלן או פסיבי.

נסו להימנע מענישה והעדיפו חינוך חיובי

נסה לגדל את ילדך לאדם טוב יותר על ידי תרגול רגולציה. חלק מההורים נוקטים בעונש כשיטה להביא לשיפור בילדיהם. עונש יהפוך אותם למרדנים שיוביל לתוצאות שליליות. גרמו לילדכם להבין את נקודת המבט שלכם בסבלנות ובאהבה. זה יכול לעזור לילדכם למצוא פתרונות בקלות שיביאו להצלחה רבה יותר בחיים.

הורים וילדים

תוכן עניינים

עוד בנושא...

דילוג לתוכן