אימון גורים-איך לעשות זאת נכון?

תוכן עניינים

גורים לומדים כל הזמן, בין אם זה מסביבתם, ממפגשים חברתיים עם אנשים או בעלי חיים אחרים, או מאימון ישיר. זה יוצר בסיס קריטי שיכין את הבמה לבגרות שלהם. מתן הסוציאליזציה המתאימה לגורים ואילוף גורים בסיסי מאפשר להם לגדול לכלבים בוגרים בעלי ביטחון עצמי.

עקוב אחר מדריך אילוף גורים שלב אחר שלב כדי לאמן אותך ואת הגור שלך להצלחה!

מתי אתה יכול להתחיל לאמן את הגור שלך?

אילוף גור מתחיל ברגע שאתה מביא אותו הביתה, שהוא בדרך כלל בגיל כ-8 שבועות. בגיל צעיר זה, הם יכולים ללמוד רמזים בסיסיים לאילוף גורים כמו לשבת, להישאר ולבוא.

טיפים לאילוף הגור שלך

השתמש בחיזוק חיובי

ישנן שיטות רבות ושונות לאילוף הגור שלך שאולי שמעתם עליהן או אפילו ראיתם באופן אישי עם מאלף כלבים. עם זאת, יש רק שיטת אימון אחת מקובלת ומגובה מדעית, והיא השימוש בחיזוק חיובי.

חיזוק חיובי הוא התהליך של מתן פרס כדי לעודד התנהגות שאתה רוצה. משימוש בענישה יש להימנע, מכיוון שאלו עלולות לייצר השלכות ארוכות טווח שגורמות לצורות שונות של פחד וחרדה עבור הכלב שלך ככלב בוגר.

כדי ליישם זאת, גלה תחילה אילו תגמולים עובדים הכי טוב עבור הגור שלך. חלק מהגורים עשויים למצוא משהו פשוט כמו טעימה קטנה של אוכל לגורים. אותו אוכל שהם רגילים אליו, זה מרגש מספיק להתאמן איתו. בעוד שאחרים עשויים להזדקק למשהו טעים יותר, כמו פינוק מיוחד- חטיפים לכלבים המשמשים לאימונים .

ואז יש את הגורים שלא מונעים מאוכל בכלל! עבור אותם גורים, נסו למצוא צעצועים לכלבים שהם אוהבים שיוכלו להשיג כשהם עושים עבודה טובה. שבחים הם גם דרך לחיזוק חיובי של גור. מלטפים או מפגינים התרגשות ואומרים "כל הכבוד!" זה יכול להיות כל מה שאתה צריך לאילוף גורים בסיסי.

הקפידו על מפגשי אימון קצרים

הקפידו על הפעלות קצרות, כ-5 דקות כל אחת, והשתדלו להכניס ממוצע של 15 דקות ליום. לגורים יש טווחי קשב קצרים, אז סיים את הפגישה בנימה חיובית כדי שהם יתרגשו לקראת הפגישה הבאה!

השתמש בעקביות בעת אילוף הגור שלך לצרכים

חשוב להיות עקביים בגישה שלך לרמזים ולאילוף גורים לצרכים. השתמש באותה מילה ו/או אות יד כשאתה מלמד את הגור שלך רמזים בסיסיים כגון לשבת, להישאר ולבוא.

חשוב גם לחזק את ההתנהגויות הרצויות בעקביות, גם כשזה לא נוח. אז אם הגור שלכם בדלת צריך לצאת החוצה כדי ללכת לשירותים, הפסיקו את מה שאתם עושים, שחררו אותו ותגמלו אותו על כך שהם הולכים לשירותים בחוץ.

תרגול בסביבות שונות 

לקחת גור לסביבה חדשה כמו פארק או חוף זה שונה בהרבה מאימון בבית שלך. זאת בשל מגוון המראות והריחות החדשים שיפגשו מחוץ לבית.

נסה להתאמן במסגרות שונות כדי שהכלב ירגיש בטוח לא משנה מה מצבו. אנא קחו בחשבון שאסור לגורים ללכת לאזורים בהם יש הרבה כלבים עד שסיימו את סדרת החיסונים שלהם!

היה סבלני

גורים גדלים ולומדים, בדיוק כמו ילדים צעירים. הם יעשו טעויות ואולי לא תמיד יבינו מה אתה שואל.

כל הגורים לומדים במהירויות שונות, אז הישאר עם זה ואל תתאכזב. שמירה על שגרה עקבית עם האכלה, הפסקות לעשיית צרכים, תנומות ושעות משחק תגרום לגור שלך להרגיש בטוח – וגור בטוח מוכן ומסוגל ללמוד!

ציר זמן לאילוף גורים בסיסי

אז מתי אתה מלמד את הכלב שלך את הרמזים השונים? מתי מתחיל אימון בית? להלן ציר זמן לאילוף גורים שתוכל להשתמש בו.

בן 7-8 שבועות

רמזים בסיסיים (שב, הישאר, בוא)

אתה יכול להתחיל עם רמזים בסיסיים כבר מגיל 7 שבועות:

  • אמור רמז כגון "שב" פעם אחת.
  • השתמש בפינוק כדי למקם את הכלב שלך בישיבה.
  • לאחר ישיבה, תן לגור שלך את הפינוק וקצת שבחים.

אימון רצועה

אתה יכול להתחיל אימוני רצועות בתוך הבית בגיל זה. מכיוון שלגורים אין חיסונים מלאים בשלב זה, זה לא בטוח עבורם להסתובב במקום שבו כלבים אחרים הולכים.

התחל בכך שתן להם ללבוש את הצווארון/רתמה לפרקי זמן קצרים תוך כדי מתן פינוקים. הגדל את משך הזמן הזה לאט. אתה יכול להעביר את האילוף החוצה לאחר שהגור שלך קיבל את כל החיסונים שלו.

טיפול כללי

הרגילו את הגור שלכם למגע. שפשפו בעדינות את האוזניים והכפות שלהם תוך כדי תגמול. זה יתרגל אותם למגע באזורים האלה ויגרום לביקורים וטרינרים להיות פחות מלחיצים כשהם מבוגרים יותר!

בן 8-10 שבועות

אימון כלובים

הגור שלך צריך לראות בכלוב שלו מקום בטוח ורגוע, ניתן להשתמש גם בגדר לגורים. התחל בלהביא אותם לכלוב שלהם למרווחים של 10 דקות כשהם נחמדים ורגועים. תגמל אותם על כך שהם נכנסים לכלוב שלהם. אתה יכול אפילו להאכיל אותם בכלוב לכלב כדי ליצור סביבה חיובית.

בן 10-12 שבועות

לומדים לא לנשוך

גורים הופכים לפה בגיל הזה. הכנסת דברים לפה היא הדרך שבה הם חוקרים את עולמם, אבל חשוב ללמד אותם לא לנשוך ידיים או קרסוליים . כאשר הם מתחילים לנשוך אותך, הפנה אותם לחפץ מתאים יותר לנשוך, כגון צעצוע.

בן 12-16 שבועות

אימון בסיאילוף לצרכים

שמירה על לוח זמנים חשובה לאימון לצרכים. הקפד להוציא את הגור שלך החוצה דבר ראשון בבוקר, לאחר אכילה, ואחרי זמן משחק ונמנום במהלך היום. בשלב זה הם צריכים להתחיל לקבל מספיק שליטה בשלפוחית ​​השתן כדי ללמוד להחזיק אותה. תגמל את הגור שלך בפינוק בכל פעם שהוא הולך לשירותים בחוץ.

בן 6 חודשים

גורים נכנסים לשלב ההתבגרות בשלב זה, וזה השלב הקשה ביותר להתחיל בו להתאמן. לכן חשוב להתחיל לאמן אותם כמה שיותר צעירים! בשלב זה תמשיכו להתאמן כדי לגבש ולחזק את כישוריהם במסגרות ציבוריות ומסיחות יותר כמו גינות כלבים.

אימון גורים

תוכן עניינים

עוד בנושא...

דילוג לתוכן