תחליפי חלב פרה- כל מה שלא ידעתם

תוכן עניינים

חלב הוא מרכיב עיקרי ברשימת מכולת עבור משפחות רבות. אבל חלקם נמנעים מכך בגלל אלרגיות לחלבון חלב או דאגות בריאותיות אחרות. יש ילדים שפשוט לא אוהבים את הטעם. משפחות אלו עשויות לבחור מתוך מערך הולך וגדל של תחליפי חלב פרה הממלאות כעת את מעבר החלב.

לתכולה התזונתית במוצרי החלב השונים חשוב שההורים יהיו מודעים. אפשרויות הבחירה נעות בין משקאות אחרים על בסיס בעלי חיים (כגון חלב עיזים) ועד מוצרים העשויים מאגוזים (כגון חלב שקדים), שעועית (כגון חלב סויה), דגנים (כגון שיבולת שועל) וצמחים אחרים.

חלב פרה כתזונה לתינוקות

מומלץ על חלב אם כמקור התזונה הבלעדי לתינוקך במשך כ-6 החודשים הראשונים. אם תינוק יונק מאם ששותה חלב פרה, או שהוא ניזון מפורמולה מסורתית לתינוקות, הוא כבר נחשף לחלבון חלב פרה. רוב התינוקות יכולים להתחיל לצרוך מזונות חלב בסביבות גיל 6 חודשים – לאחר שהוצגו כמה מזונות מוצקים ראשונים. יוגורט רגיל, שומן מלא או שלם הוא צורה ראשונה טובה של חלבון חלב פרה בשביל להתנסות. הימנע מתוספת הסוכר הנפוץ ביוגורט המשווק לתינוקות ופעוטות.

ברגע שהתינוק מסוגל התפתחותית לאכול מזונות מוצקים, ניתן להוסיף מוצרי חלב אחרים. כמו חתיכות גבינה. מומלץ שלא להשתמש בחלב פרה מלא ובפורמולות דלות ברזל במהלך שנת החיים הראשונה. מכיוון שמערכת העיכול של תינוקות מתחת לגיל שנה עשויה שלא לסבול את חלבון חלב הפרה בכמויות גדולות. פורמולות דלות ברזל יכולות גם להוביל לאנמיה.

התינוק אלרגי לחלב פרה?

אם לתינוק שניזון מפורמולה יש אלרגיה לחלב פרה, שאל את רופא הילדים שלך לגבי מעבר לפורמולה על בסיס חלבון שאינו חלב פרה. פורמולות היפואלרגניות מבוססות על חלב פרה, רק פורמולות סויה אינן. שוחח על אפשרויות אלה עם רופא הילדים של ילדך לפני המעבר.

אם רופא הילדים שלך מאבחן את תינוקך עם אלרגיה לחלבון חלב פרה, אז הוא עשוי להמליץ ​​לך להסיר חלב פרה מהתזונה שלך בזמן הנקה. שימו לב שיכולים לקחת מספר שבועות עד שחלבון החלב ייעלם לחלוטין.

לאחר יום ההולדת הראשון של תינוקך, הוא עשוי להתחיל להשתמש בתחליפי חלב פרה. או, להחליף מדי פעם לגרסה לפעוטות של הנוסחאות שהוזכרו לעיל. תינוקות רבים שאובחנו עם קוליטיס אלרגית הנגרמת מחלבון חלב פרה, כולל תינוקות בריאים עם דימום פי הטבעת. עשויים להתחיל בבטחה חלב פרה בגיל שנה בערך. רופא הילדים שלך יכול לעזור לך לקבל החלטה זו.

סוגים של תחליפי חלב פרה

בעוד שחלב סויה היה באופן מסורתי החלופה הנפוצה ביותר לחלב פרה, ישנן אפשרויות רבות זמינות. בנוסף, יש להימנע גם מחלבון סויה אם ילדכם מאובחן עם אלרגיה לחלבון חלב פרה. הסיבה לכך היא של-50% מהתינוקות עם אלרגיה לחלבון חלב פרה עשויה להיות גם תגובתיות צולבת עם חלבון הסויה.

השימוש בחלב אגוזים, כולל חלב שקדים וקשיו, הפך לפופולרי יותר ויותר. חלב אורז ושיבולת שועל, כמו גם חלב קנבוס, הם גם חלופות אפשריות. חלק מהחלופות הללו מתובלות בטעם, למשל בשוקולד ובוניל. זכור שלעתים קרובות אלה מכילים תוספת סוכר וקלוריות. עדיף להימנע ממשקאות ממותקים לילדים מתחת לגיל שנתיים, ולהגביל אותם ככל האפשר לילדים גדולים יותר.

חלב העשוי מגרגירי סויה

ההבדלים בין תחליפי חלב פרה

תחליפי חלב פרה מכילים לרוב פחות חלבון ופחות קלוריות בהשוואה לחלב פרה. רובם מועשרים בוויטמין D וסידן. חשוב לבדוק את התוויות מכיוון שתכולת החלבון והוויטמין עשויה להיות שונה בין המותגים.

האם מוצרי חלב מומלצים לילדים?

התזונה של תינוקות מורכבת בעיקר ממוצרי חלב. זאת כדי לעזור להם לענות על הצרכים הקלוריים שלהם לגדילה. בנוסף, מוצרי חלב מספקים מספיק שומן הדרוש להתפתחות המוח והעין.

  • בגיל שנה– תינוקות צריכים לצרוך כ-2 מנות חלב ביום. חלב מלא מומלץ לילדים בגיל זה. אלא אם יש היסטוריה משפחתית או סיכון להשמנה או למחלות לב. שוחח עם רופא הילדים של ילדך על איזה חלב הם ממליצים לילדך בן השנה.
  • בין גיל שנתיים לשלוש– ילדים צריכים לצרוך 2.5 מנות חלב ביום. מומלץ לילדים להישאר על חלב מלא עד גיל שנתיים. אלא אם יש סיבה לעבור לחלב דל שומן מוקדם יותר. חלב מלא מכיל כ-4% שומן חלב. זה עשוי לעזור להעביר בהדרגה את הילד מחלב מלא לחלב דל שומן. לכן, רופאי ילדים רבים ממליצים לילדים לקבל חלב מופחת שומן (2%) למשך מספר שבועות לפני שהם מחליפים אותם לחלב דל שומן (1%) או ללא שומן (רזה). אם ילדכם אינו יכול לשתות חלב פרה, הוא יכול לעמוד בדרישות החלב שלו על ידי אכילת יוגורט וגבינה. עם זאת, הם עשויים להזדקק לתוסף ויטמין D. מכיוון, שלא כל היוגורטים מקבלים תוספת מלאה בוויטמין D. שוחח עם רופא הילדים של ילדך לפני שתיתן לילדך תוספי מזון כלשהם.
חלב סויה

תוכן עניינים

עוד בנושא...

דילוג לתוכן