תזונה רכה לכלבים עם שלשולים: כל המידע שחיפשת

תוכן עניינים

אנו ממליצים על תזונה רכה לכלבים עם שלשולים, שתקל על אי הנוחות בקיבה ממנה הם סובלים. אתה תמיד צריך לדבר עם הווטרינר המהימן שלך. כדי לוודא שהוא מסכים עם הדיאטה הזו ולזכור שאנחנו מחפשים רק מטרה אחת. שבריאותו של הכלב שלך תשתפר.

כאשר הכלב שלך חולה מאכילת יתר או בליעת מזון רעיל או מקולקל, הוא עלול לחוות הקאות ו/או שלשולים והדבר היחיד שהם רוצים הוא להשתפר במהירות. תזונה טובה המבוססת על מוצרים בריאים תהיה הדבר הנכון לעשות במקרים אלו כדי להקל על התסמינים הלא נעימים שלהם.

למה להשתמש בתזונה רכה לכלבים עם שלשולים?

תזונה רכה לכלבים מיועדת בעיקר לכלבים הסובלים משלשולים. אך גם מבעיות בריאותיות אחרות, כפי שיוסבר להלן:

  • בעיות עיכול כגון שלשולים ו/או הקאות
  • חוסר תיאבון
  • מעבר מאוכל מסחרי לתזונה טבעית תוצרת בית
  • החלמה מניתוח
  • סוגים מסוימים של סרטן

אבל המטרות יהיו זהות: שהכלב יזכה להזנה, לחות ויכול לעכל בקלות את האוכל. תמיד, לפי הסיבות, הווטרינר שלנו ייתן לנו את העצה הטובה ביותר. בחיות התשושות ביותר, כמות האנרגיה במזון חייבת להיות גבוהה. ולכן עלינו לשים דגש רב יותר על חלבונים וקלוריות.

מרכיבים לבחירה

אם הכלב שלנו סובל משלשול, עלינו להבין שהם יהיו רעבים וכנראה מיובשים. ועלינו למנוע מהם לסבול ממצב מביך. אז, התחל בכך שתציע להם מנות קטנות כדי לראות איך הם סובלים אותם.

זה לא עניין של להחליף את כל מה שהם איבדו או לתת להם את מה שהם רעבים אליו, אנחנו צריכים להיות זהירים. התזונה שלהם צריכה להיעשות מתוך מחשבה על האחוזים הבאים :

  • 80% מבשר בקר או עוף או דגים ללא שומן או עצמות
  • 20% פירות ו/או ירקות

לגבי בשר (או דגים), בחרו את אלה המכילים פחות שומן כמו עוף, ארנב, הודו או הייק. אנחנו חייבים לתת לו גולמי כי מבושל תמיד קשה יותר לעיכול. למי שלא מעודד בשר נא מחשש לסלמונלה, למרות שהכלבים שלהם יאהבו אותו, הם יכולים לצלות אותו קדימה ואחורה. בואו נמנע משימוש בתיבול, אבל אפשר להשתמש במעט מלח כדי לעודד אותם לשתות מים שכן השלשול גורם להם לאבד כמויות גדולות של נוזלים. עם זאת, אנא זכרו שמלח אינו טוב לכלבים, אז השתמשו בו רק במקרה זה.

ירקות ו/או פירות צריכים להיות קלים לעיכול כמו תפוחים, גזר, דלעת, תפוחי אדמה וכו'. הימנעו מירקות עלים או פירות הדר. בישול אותם יכול להיות יותר לעיכול מאשר גולמי. אנחנו יכולים להרתיח אותם. עיין במאמר שלנו על פירות וירקות אסורים לכלבים כדי שתדע מאילו כדאי להימנע.

נוכל להוסיף גם ביצה מקושקשת או על האש בכמויות קטנות שכן היא מאוד מזינה ותחזק את ההגנה שלהם ביחד, עם תרומה גדולה של סידן.

אם חיית המחמד שלכם הומלצה על דיאטה נוזלית, שהיא לרוב מיועדת במיוחד לאחר ניתוח ובמיוחד למערכת העיכול, נוכל לבחור במרק עוף טבעי (לא תעשייתי). מבשלים עוף עם מים ומעט מלח. אך לעולם אל תשתמשו בירקות כמו בצל או כרישה, המזיקים לכלבים שלנו. בעזרת המרק נוכל להרטיב את חיית המחמד שלנו ולעורר בהדרגה את התיאבון שלה. עד שהיא יכולה לסבול מוצקים. אנחנו יכולים גם להכין מרק אורז סמיך.

כמה פעמים הם צריכים לאכול ביום?

זכרו שכלב חולה יהיה עדין. וככל שהוא יתחיל להרגיש טוב יותר, ידרוש יותר מזון שלעיתים עלינו לווסת אותו כדי לא לגרום לו לחלות שוב. יש לחלק מנות. בין 4 ל 5 פעמים ביום בכלב בוגר בכמות פחותה. כך נסייע למערכת העיכול לעבוד לאט ויעילה ונמנע מעומסי יתר לא רצויים.

בדרך כלל שלשול יכול להימשך בין יומיים ל-3 ימים והיינו צריכים לראות התפתחות. אך זכרו שפלורת המעיים תצטרך להתאכלס מחדש וזה לוקח זמן. כדי לשפר את פלורת המעיים, נוכל להוסיף לתזונה גם יוגורט או קפיר, תמיד בכמויות קטנות. דבר נוסף שיש לקחת בחשבון הוא שאנחנו יכולים להכין פירה עם כל המזונות. כדי לעודד עיכול ולהטמיע טוב יותר את אבות המזון.

תזונה רכה

תוכן עניינים

עוד בנושא...

דילוג לתוכן