מה עושה עורך דין מקרקעין?

תוכן עניינים

רכישת דירה היא כנראה ההשקעה הגדולה ביותר שתעשו אי פעם. בנוסף לשכירת סוכן נדל"ן שיסייע במשא ומתן על העסקה, ייתכן שתשקול עורך דין נדל"ן שידריך אותך בתהליך המשפטי. עורכי דין מקרקעין מתמחים בעניינים הקשורים ברכוש, החל מעסקאות ועד טיפול בסכסוכים בין צדדים.

עורכי דין מקרקעין: סקירה כללית

מדינות רבות דורשות שעורך דין מקרקעין יהיה נוכח בסגירה. גם אם המדינה שלך לא דורשת כזה, אולי תרצה שעורך דין מקרקעין יהיה שם בשבילך. עורך דין מקרקעין ייצג את האינטרסים שלך בסגירה. הם יבדקו את כל הניירת מראש וייעצו על כל בעיה או השמטה עם התיעוד.

רוב עורכי הדין בתחום המקרקעין גובים שכר טרחה שעתי עבור השירותים, אם כי חלקם גובים תעריף אחיד. עורך הדין יגיד לך מראש.

מה מכסה חוק המקרקעין

דיני המקרקעין כוללים רכישה ומכירה של מקרקעין, כלומר קרקע וכל מבנים שעליהן. זה מכסה גם סוגיות משפטיות הקשורות לכל דבר הקשור לנכס או למבנים, כגון מכשירי חשמל ואביזרים.

עורכי דין המתמחים במקרקעין דואגים להקפיד על נהלים תקינים במהלך רכישת או מכירת נכס. הם גם עשויים להיות מודאגים מהאופן שבו נכס מיועד לשימוש. דיני המקרקעין מכסים שטרות, ארנונה, תכנון עיזבון, ייעוד ותואר.

חוקי המקרקעין משתנים בהתאם למדינה ולממשלה המקומית. עורכי דין חייבים להיות בעלי רישיון לעסוק במדינה שבה מתבצעת העסקה, ועליהם להתעדכן בכל התפתחויות מדינה או מקומיות שעלולות להשפיע על עסקה.

אחריותו של עורך הדין

עורך דין מקרקעין מצויד להכין ולעיין במסמכים הנוגעים להסכמי רכישה , מסמכי משכנתא, מסמכי בעלות ומסמכי העברה.

עורך דין מקרקעין שנשכר לטיפול בעסקה תמיד יגיע לסגירה עם הקונה. הסגירה היא כאשר הכסף משולם והכותרת מועברת. עורך הדין נמצא שם כדי להבטיח שההעברה תהיה חוקית, מחייבת, ולטובת הלקוח.

במהלך רכישת נכס, עורך הדין וצוות המקרקעין עשויים להכין מסמכים, לכתוב פוליסות ביטוח בעלות , להשלים חיפושי כותרת בנכס ולטפל בהעברת הכספים לרכישה. אם הרכישה ממומנת, עורך הדין אחראי על ניירת כגון טופס HUD-1 הפדרלי ותיעוד הקשור להעברת כספים עבור המלווה של הקונה.

במקרה של סכסוך נדל"ן, כגון שרשרת בעלות, בעיות בשורה או נושאים אחרים הקשורים בחוזים, עורך הדין יפתור את הבעיה.

עורך הדין עשוי גם לספק ייצוג משפטי עבור קונה או מוכר כאשר מחלוקת מסתיימת באולם בית המשפט. עורך הדין המקרקעין משיג עובדות משני הצדדים של הסכסוך ומנסה להביאן לידי הכרעה. המשמעות עשויה להיות שכירת מודד או חברת כותרת שיעבוד על הפרטים.

כישורים

כמו כל עורך דין, גם עורך דין מקרקעין קיבל תואר במשפטים. שלרוב לוקח שלוש שנות לימוד לסטודנט במשרה מלאה. הם גם עברו את בחינת לשכת עורכי הדין המנוהלת על ידי המדינה שבה הם עוסקים. ההכשרה לדיני מקרקעין עשויה להתחיל בקורסי בחירה והתמחויות במהלך לימודי משפטים. ולאחר מכן עשויה להמשיך עם הסמכה בדיני מקרקעין.

כאשר אתה צריך עו"ד מקרקעין

כאמור, מדינות מסוימות דורשות מעורך דין מקרקעין לפקח על עסקאות מקרקעין ולהיות נוכח בסגירה.  אולם הם בדרך כלל מעורבים בעסקאות בהתאם למנהגים ולנוהגים המקומיים.

תלוי בך אם אתה רוצה לשכור עורך דין. זה עשוי להיות תלוי בביטחון שלך בידע שלך על היתרונות והחסרונות של דיני המקרקעין. לשכור אחד בהחלט שווה לשקול. כמובן אם אתה מנסה לנווט בעצמך ללא כל הצלחה.

עורך דין מקרקעין

תוכן עניינים

עוד בנושא...

דילוג לתוכן