מזון לחתולים: מה אסור לחתולים לאכול?

תוכן עניינים

אם אתה גר עם חתול, אתה צריך להכיר את התזונה הטובה ביותר ואת חומרי הזנה הדרושים לאורגניזם של חיית המחמד שלך. כמובן, ניטור תזונת החתול שלך אומר גם הימנעות מהמוצרים שהם לא יכולים לעכל כראוי.

כאשר חתול אוכל מזון לא מתאים, הוא עלול לסבול מבעיות עיכול, הקאות, שלשולים או אפילו לפתח מחלות מסוימות. לכן חיוני לדעת על המאכלים האסורים לחתולים. למד מה אתה יכול לתת לו, ומה אתה לא יכול.

מאמר זה יציין מהם המזונות שאסור לחתולים לאכול כדי שתוכל להרחיק אותם מחיית המחמד שלך. 

מה שהחתול שלך לא יכול לאכול

מאכלים מלוחים

מלח אינו טוב לחתולים מכיוון שאם אוכלים אותו בכמות גדולה, הוא עלול להצטבר בכליות ולגרום לבעיות בעת ניקוז וסילוק רעלים. בנוסף, עודף מלח יכול גם לגרום ליתר לחץ דם. לכן, מאכלים המכילים הרבה מלח – כמו נקניקיות – אינם מומלצים. הודו או בשר חזיר דלים במלח ניתן לתת לחיית המחמד שלך מדי פעם.

חלב ומוצרי חלב

לאחר שהחתולים מבלים פרק זמן בהנקה, הם לא צריכים לשתות עוד חלב מכיוון שהם הופכים לא סבילים ללקטוז. אם אתה נותן להם חלב, הם עלולים להראות הפרעות עיכול כגון הקאות, שלשולים ואחרים.

לימון וחומץ

החומצה בלימון ובחומץ עלולה להזיק לחתול שלך ולגרום לכאבים בבטן וכן להקאות ואי נוחות.

בצל, כרישה ושום

מזונות אלו רעילים מאוד לחתולים – וגם לכלבים. הסיבה לכך היא שהם מכילים חומר שהורס תאי דם אדומים וגורם לאנמיה בדם. לכן, אסור לתת מרכיבים אלו או שאריות מזון שכולל אותם.

שוקולד

שוקולד הוא עוד מזון אסור לחתולים ולכלבים מכיוון שהוא מכיל תיאוברומין, חומר רעיל לבעלי חיים אלה. שוקולד יכול לגרום לקצב הלב של החתול שלך לעלות, ולגרום להקאות, שלשולים וכשלים בגוף. זה אפילו יכול לגרום לבעל החיים שלך למות.

אבוקדו

פרי זה עשיר בשומן, אז אסור לתת אותו לחתול שלך כי הוא יכול לגרום לבעיות קיבה ואפילו דלקת לבלב. ככלל, אסור לתת לחתולים מזון שומני כי הם לא מעכלים אותם היטב והם גורמים לבעיות מעיים רבות. זה חל על ממתקים, מאפים, מזון מטוגן, רטבים וכו'.

אֱגוֹזִים

אלו גם מרכיבים שומניים אך אינם יכולים להיספג בקיבה של החיה בצורה טובה במיוחד. זה יכול לגרום לאי ספיקת כליות, שלשולים ובעיות עיכול.

דג נא

אסור לתת לחתולים טרטרים, סושי או כל מתכון הכולל דגים נאים כיוון שהוא מכיל אנזים הגורם להם למחסור בויטמין B. מחסור בויטמין זה עלול לגרום לבעיות חמורות כמו התקפים ואפילו תרדמת. הם יכולים גם להכיל חיידקים ולגרום להרעלת מזון.

דִברֵי מְתִיקָה

כבר אמרנו שאסור לתת לחתולים מזונות המכילים שומן, וממתקים הם אחד מהם. לא כדאי לתת מזון זה לחתול שלך כי זה יכול להוביל לבעל החיים לסבול מאי ספיקת כבד.

ענבים וצימוקים

אלה מזיקים מאוד לחתולים מכיוון שהם יכולים אפילו לגרום לנזק לכליה, כולל אי ​​ספיקת כליות. החיה לא צריכה לאכול הרבה מהם כדי שתהיה לה השפעה שלילית.

דברים נוספים שכדאי לקחת בחשבון לתזונה של חתול

בנוסף למזונות האסורים לחתולים המפורטים לעיל, כדאי לשקול היבטים נוספים ביחס למזון שאתם נותנים לחיית המחמד שלכם כדי שלא ייגרם לה נזק.

  • לעולם אל תתן לחתול שלך דגים המכילים עצמות. מכיוון שהם עלולים להיחנק מהם או אפילו להזיק לאיברים, לחורר את המעי או לחסום את מערכת המעיים. לכן, היזהר מאוד במה שאתה נותן לחתול שלך!
  • צמחים כמו חבצלות, פוינסטיות (צמחי חג המולד), קיסוס והרדוף ( נריום ) הם צמחים רעילים לחתולים . הימנעו מלהחזיק אותם בבית כי החתול יימשך אליהם ויאכל אותם.
  • אין להאכיל את החתול שלך במזון כלבים. מכיוון שהצרכים התזונתיים של שני בעלי החיים שונים מאוד. חתולים זקוקים לחומצת אמינו בשם טאורין, ואם אין להם את הכמות הנכונה זה עלול לגרום למחלות לב קשות.
  • טונה הנאכלת על ידי בני אדם אינה טובה לחתולים. זה לא מזון רעיל, אבל הוא חסר טאורין. אל תאכיל את החתול שלך בטונה בשימורים מכיוון שהיא לא תספק את החומרים התזונתיים הדרושים לו כדי להישאר חזק ובריא. היזהר תמיד בעת מתן מזון אנושי לחתולים.
מזון לחתולים

תוכן עניינים

עוד בנושא...

דילוג לתוכן