מזון יבש: מה לעשות אם הכלב שלי לא מוכן לאכול אוכל יבש?

תוכן עניינים

ישנן אפשרויות רבות ושונות בכל הנוגע להאכלת הכלב שלנו. יש אנשים שבוחרים במזון מבושל טרי, בעוד שאחרים מעדיפים להאכיל את הכלב שלהם במזון יבש. עם זאת, מה אתה יכול לעשות כשהכלב שלך לא אוכל יותר את מזון הכלבים היבש שלו?

במאמר זה אנו הולכים להסביר מדוע הכלב שלך לא אוכל את מזון הכלבים היבש שלו, אנו גם ניתן לך טיפים כיצד לעזור להם לאכול וליהנות מהאוכל שלו שוב. המשך לקרוא כדי ללמוד עוד!

האכילו את הכלב שלכם בתזונה נכונה

דבר ראשון, עלינו לוודא שהכלב שלנו אוכל תזונה בריאה ומאוזנת. אז ממה מורכבת תזונה בריאה של כלבים? ובכן, כלבים הם אוכלי כל המשגשגים על תזונה מבוססת חלבון. לכן, אנו רוצים שרוב התזונה שלהם תהיה מורכבת מחלבון על בסיס בשר. הם גם יצטרכו עוד כמה חומרים מזינים ומינרלים כדי לוודא שיש להם תזונה מאוזנת.

תזונה טבעית לכלבים מורכבת בעיקר מחומצות שומן חיוניות וחלבון על בסיס בשר. בחלבון צריכים להיות שניים או שלושה סוגי חלבון מבשר. לדוגמא: עוף שלם, כבש, בקר ודגים. עבור מקורות שומן, אתה יכול לבחור בשומן עוף. מקורות שומן טובים יכולים להמיס כמה מהוויטמינים החשובים ביותר שהכלב צריך.

כשמדובר בפחמימות, יש לשמור אותה בכמות נמוכה שכן כלבים משגשגים על בשר. אם אתם מבשלים עבור הכלב שלכם, אז אנו ממליצים לכלול כמויות נמוכות של פחמימות שלמות, כמו בטטה. לבסוף, אתה יכול להציע כמה פירות וירקות המספקים ויטמינים ומינרלים טובים כדי לעזור לבריאות הכללית של הכלב שלך.

האכלת הכלב שלך במזון יבש

אם אתה בוחר להאכיל את הכלב שלך במזון יבש לכלבים, יש כמה דברים שאתה צריך לקחת בחשבון כדי להיות בטוחים שלכלב שלך יש תזונה בריאה:

  • ודא שמדובר במזון יבש לכלבים באיכות גבוהה. הוא צריך להיות עשוי מכמה מרכיבים בלבד ובשר טרי צריך להיות המרכיב העיקרי.
  • בדוק כמה אתה מאכיל את הכלב שלך. כבד את המנה המומלצת על ידי היצרן למשקל הכלב שלך. אתה יכול גם לבקש מהווטרינר שלך הדרכה נוספת.
  • זכור כי גורים אוכלים יותר פעמים ביום. כאשר כלב בוגר יאכל 2-3 פעמים ביום, גור יאכל מנות קטנות יותר אך יותר פעמים במהלך היום.
  • ספק תמיד מים טריים. במיוחד אם הכלב שלך אוכל רק מזון יבש לכלבים, חשוב מאוד להציע לו לשתות מים טריים.

מדוע הכלב שלך לא אוכל מזון יבש

הם סובלים מבעיה בריאותית בסיסית

הסיבה הראשונה לכך שהכלב שלך לא אוכל את המזון היבש שלו היא בגלל שהוא סובל ממחלה בריאותית בסיסית. אובדן תיאבון הוא סימפטום שכיח במחלות רבות, כגון חום, עייפות או אפילו כאב פיזי.

התזונה שלהם לא מאוזנת

סיבה נוספת היא שהם סובלים ממחסור ברכיבים תזונתיים. זה קורה כאשר אין להם תזונה מאוזנת וחסרים להם חומרים מזינים ומינרלים מסוימים. כמה תסמינים של כלב חסר רכיבים תזונתיים הם: ירידה באנרגיה, פרווה עמומה, שינויים התנהגותיים וכו'. למד עוד במאמר שלנו על חוסרים תזונתיים אצל כלבים.

הם לא אוהבים את האוכל היבש

לבסוף, ייתכן שהכלב שלך לא אוהב את האוכל היבש שלו. ייתכן שהסיבה לכך היא שהמזון היבש אינו איכותי או שהכלב שלך פשוט לא נהנה מהטעם. אולי הגיע הזמן לשנות דברים ולנסות מותג או טעם חדש. אתה יכול אפילו לנסות מזון רטוב לכלבים באיכות גבוהה.

איך לעזור לכלב שלך לאכול מזון יבש

ודא שיש להם תזונה בריאה

ראשית, ודא שלכלב שלך יש תזונה בריאה ומאוזנת. אתה יכול לעשות זאת על ידי בדיקת המזון המסחרי שאתה קונה ולוודא שהוא מורכב מחלבון מבוסס בשר ושומנים בריאים. אתה יכול גם לקחת אותם לוטרינר כדי לוודא שאין להם מחסור ברכיבים תזונתיים. הווטרינר שלך גם יוכל להדריך אותך על מנת לשפר את תזונת הכלב ואיכות חייו.

החליפו את המזון היבש שלהם

אולי הגיע הזמן לשנות דברים. הציעו לכלבכם מותג חדש של מזון יבש באיכות גבוהה או טעם חדש. אם הכלב שלך אוכל את אותו מזון יבש כבר כמה שנים, מובן שהוא כבר לא מרוצה מהאוכל שלו.

שלבו מזון רטוב

אפשרות נוספת תהיה לשלב מזון רטוב. בדיוק כמו כל אופציה אחרת למזון כלבים, ודא שהוא איכותי ומאוזן לתזונה של כלבים. מזון רטוב גם יעזור לכלב שלך לשמור על לחות. כלבים רבים מעדיפים מזון רטוב על פני מזון יבש, אז אם אינכם בטוחים מה הכלב שלכם יעדיף. הציעו את שניהם ותראו איך הם מגיבים.

קח אותם לוטרינר

אחרון חביב, תמיד חשוב לקחת את הכלב שלך לווטרינר ברגע שהוא מתחיל להפגין התנהגות חריגה. מכיוון שהכלב שלך סירב לאחרונה לאכול את המזון היבש שלו, מומלץ לקחת אותו לוטרינר כדי לשלול כל מחלה בסיסית כגורם. זו תהיה הזדמנות מצוינת לדבר גם עם הווטרינר שלך על התזונה שלו.

אנו מקווים שמצאתם מאמר זה שימושי! 

מזון יבש לכלבים

תוכן עניינים

עוד בנושא...

דילוג לתוכן