מדוע אוגרים אוכלים אחד את השני

תוכן עניינים

אוגרים ידועים כחיות מחמד חמודות וקטנות שמבלות את ימיהן בריצה על גלגלים בצורה מקסימה. אמנם התכונות הללו מהוות משיכה מרכזית לבעלות על אחד מהחברים הרכים האלה. יכולים להיות להם כמה רגעים ראשוניים שאינם חמים ומתלטפים כמו המראה שלהם. רגע אחד כזה כולל ובכן, מדי פעם לאכול את הילדים שלהם. בין אם ראית את זה ממקור ראשון או שמת לב לאוגרים תינוקות שנעלמים באופן מסתורי. החוויה מטרידה ומבלבלת. ישנן כמה סיבות מדוע התנהגות מזעזעת זו עשויה להתרחש. לפניך דרכים שבהן תוכל למנוע את התרחשותה מלכתחילה.

התנהגות קינון אוגר רגילה

נקבות אוגרים יתחילו להכין קן בציפייה לבואם של התינוקות שלהן. אוגר נמצא בהריון רק כשלושה שבועות. עד 20 תינוקות יכולים להופיע בן לילה בקן  אם האוגר שלך בהריון. אוגרים ישתמשו בחומר רך כדי ליצור קן נוח לצאצאיהם. לעתים קרובות ישתמשו ברקמות, מגבות נייר, נייר מגורר ובמצע הכלוב. לפעמים, הם שומרים מזון בתוך הקן.

דיאטת אוגרים רגילה

אוגרים יאכלו יותר כשהם בהריון ומניקים. בזמנים אחרים, התזונה שלהם תישאר זהה כאילו לא היו. זרעים, פירות, ירקות וכדורים נשארים מרכיבים בסיסיים בתזונה של אוגר במהלך ההריון. פינוקים מדי פעם הם בסדר, אבל מים מתוקים צריכים תמיד להיות בזמינות.

מדוע אוגר אוכל את התינוקות שלו

אם אוגר התכונן ללידה רגילה על ידי קינון ואכילת מעט יותר מזון מהרגיל. זה יכול להיות מפתיע במיוחד לראות אוגר הורג ואוכל את התינוק שלו. אבל בעוד שמחסור במזון עשוי להיות הסיבה לכך, ישנן מספר סיבות אחרות לכך שאוגר עשוי לאכול את התינוקות שלו.

  • לחץ: להיות בהריון, לידה, הנקה וטיפול במספר תינוקות מלחיץ עבור כל אחד, כולל אוגר. אם אוגר מרגיש לחוץ יתר על המידה, אז הוא עלול לאכול את התינוקות שלו.  הוא עשוי להרגיש כאילו הטיפול בגורים שלו הוא יותר ממה שהוא יכול להתמודד. למרבה הצער הוא יהרוג ויאכל את התינוקות שלו. זה  סביר יותר  אצל אמהות לאוגרים צעירים. או אם אתה מפריע לאם יותר מדי במהלך היום.
  • פחד: זה נורמלי שאמהות למינים רבים רוצות להגן על הגורים שלהן. אוגרים אינם יוצאי דופן. אבל כאשר אוגרים מפחדים, הרגש הזה יכול לגרום להרג ולאכילת התינוקות שלהם. איומים כמו  חיות מחמד אחרות, רעשים חזקים ודברים אחרים שמפחידים אוגר יכולים לגרום לו לאכול את התינוקות שלו.
  • ריח: אמא אוגרת משקיעה זמן רב בניקיון ובטיפול בילדיה. הריח שנותר על כל תינוק עוזר לאם לזהות את הצעירים. אם ימצא ריח חדש, כמו ריח של אדם על התינוקות, האם עלולה להתבלבל ולא לזהות את התינוקות שלה. את האוגר "המתחזה" בעל הריח הלא מוכר היא עלולה לאכול.
  • חוסר מזון: אולי הסיבה הברורה ביותר לכך שאוגר יאכל את התינוקות שלו היא בגלל המחסור במזון. בהריון או בהנקה השימוש באנרגיה גבוהה מבדרך כלל. לכן, יותר מזון הוא הכרחי . יתכן שהאוגר פשוט רעב, או שהמחסור במזון עלול לגרום לפחד שלא יוכל לפרנס את תינוקו.
  • חוסר יכולת לטפל בכל התינוקות: אם אמא מרגישה שהיא המומה מהמלטה החדשה של הגורים שלה, היא עלולה להחליט שהיא לא מסוגלת לטפל בכל התינוקות ולאכול אותם. האם עושה זאת מתוך טוב לשאר התינוקות כדי לעזור להם לשרוד, למרות שזה לא נראה חיובי.

ישנן כמה דרכים למנוע מאוגר לאכול את התינוקות שלו

  • שמרו על רוגע ושקט: הקפידו ליצור מקום רגוע ושקט עבור האוגר שלכם לקנן ולטפל בצעדיו. פירוש הדבר עשוי להרחיק ילדים וחיות מחמד אחרות מהחדר בו מתגורר האוגר שלך. להנמיך את עוצמת הקול בבית שלך כדי לא להפריע לאוגר שלך. אולי אפילו לכסות את הכלוב כך שהוא לא יוכל לקבל הסחות דעת.
  • אל תגעו בהם: להציץ בתינוקות זה בסדר, אבל כדאי להשאיר אותם לבד כמה שאפשר לפחות בשבוע הראשון לחייהם. אל תיגע בתינוקות בידיים חשופות, והימנע מלהזיז אותם.
  • ספק שפע של מזון: ודא שלאוגר שלך יש מספיק מזון בזמן שהוא מטפל בגורים שלו.
אוגרים

תוכן עניינים

עוד בנושא...

דילוג לתוכן