מתי צריך לקבל היתר בנייה?

תוכן עניינים

כאשר אתה מתחיל פרויקט שיפוץ, הכנה וידע מצידך חיוניים. וחיוני להכנה זו צריכה להיות הידע של היתרי בנייה, חוקים ועמלות. היתרים מאפשרים בדיקה של העבודה, ובדיקות נחוצות להתקדמות הפרויקט. אם אתה מתכנן שיפוץ ייתכן שתצטרך לקבל היתר בנייה. כדי לתת לך מידע בסיסי על כך, בוא נענה על כמה שאלות בנוגע לפריטים אלה.

מה זה היתר בנייה?

אישור בנייה הוא אישור רשמי או מסמך שהונפק על ידי עירייה. מסמך זה הונפק על ידי פקיד בניין אשר מאשר ביצוע פעילות ספציפית של בנייה ומפורסם באתר העבודה. ישנן בדיקות שונות עבור פריטים שונים – כגון אינסטלציה, חשמל וכו'. – מבוצע על ידי פקחים שונים, וכל בדיקה מקבלת את התיעוד שלו. כללים על אישורים, האופן שבו הם נאכפים, וכיצד נקבעות העמלות משתנות לפי מקום.

מי צריך לקבל היתר בנייה?

למעשה, כל בעל בית יכול לקבל היתר בנייה. עם זאת, משפצים וקבלני משנה חייבים להיות בעלי רישיון על מנת להוציא אישור ולעבוד על הבית שלך. או, אם קבלן מבקש ממך לקבל את האישור, זה אמור להרים איתך דגל אדום. פירוש הדבר יכול להיות שהקבלן אינו מורשה, או שהקבלן אינו מורשה על ידי בניית פקידים לעבוד באותו אזור. היזהר אם אתה מתבקש לקבל את ההיתר בעצמך, ושאל מדוע עליך לבצע פעולה זו. אתה לא צריך לרצות שמשפץ ללא רישיון יעבוד על הבית שלך. אחרי הכל, לא היית רוצה שמנתח לא מורשה יבצע בך ניתוח, אז למה שתרצה שקבלן לא מורשה יבצע ניתוח בבית שלך?

כמו כן, מי שמוציא את היתר הבנייה אחראי – ומקבל על עצמו את האחריות – אם העבודה שבוצעה לא עומדת בקודי הבנייה המקומיים. אם אתה שוכר מישהו שיעשה עבודה בבית שלך, סביר להניח שתרצה שהוא יהיה אחראי להבטיח שהוא עומד בקודים.

מה מחפש המפקח?

הסיבה העיקרית לכך שהמפקח היא שם כדי להבטיח שהעבודה עומדת בקודי הבנייה המקומיים. המפקח לא מוודא שאתה מרוצה מהעבודה או שהקבלן עומד בציפיות שלך, רק שהקודים מתקיימים.

מה בונים קודים?

קודי בנייה מתפרסמים פקודות המווסתות עומסי עיצוב, טווחים, חומרים וכן הלאה. יש מאות מהם מאומצים מספרי קודים לאומיים, והם מתוקנים ומתעדכנים כל כמה שנים.

מי צריך לדעת את הקודים האלה?

בהחלט, כל מי שמבצע את העבודה צריך להיות בעל ידע הולם של כללי הבניין כדי שהעבודה תוכל לעבור את הבדיקה. קבלן מורשה וכל קבלני המשנה צריכים להיות מודעים לקודים האלה, ובהחלט מפקח הבניין יידע את כל הקודים.

מתי ובאיזו תדירות יתקיימו בדיקות?

בדיקות יבוצעו כאשר הקבלן יחליט. ויש כמה סוגים שונים של בדיקות שנעשו בדרך כלל בהתאם לגודל והיקפה של הפרויקט. בדרך כלל, פקחים יבצעו את חובותיהם לאחר ביסוס, מסגור, בידוד, אינסטלציה, חשמל וכו'. ולא ניתן להתקדם עד שכל שלב יעבור את הבדיקה עם אישור בכתב מהמפקח. אם שלב של העבודה לא עובר בהתייחסות, יש לבצע שינויים. וזאת כדי לוודא שכן, וזה עלול להשפיע על תאריך הסיום של הפרויקט. זה רעיון טוב לעקוב אחר לוח הזמנים של הבדיקה כדי לוודא שהבנייה לא מתעכבת.

למה העמלות?

עמלות הקשורות להרשאות קיימות כדי לקזז את העלות האמיתית של בדיקת תכניות עזר ובדיקות אתרי בדיקה עבור כל המחלקות. אחת הדרכים שבהן אתה יכול להסתכל על העלויות הנלוות לעמלות היא שהן מבטיחות שהעבודה תיעשה כדי לעמוד; העמלות אולי נראות כמו מכשולים עיקריים, אבל הם שם כדי לספק סטנדרטים מינימליים להגנה על החיים והקניין.

אישור בנייה מאפשר להתחיל לעבוד על תכנון השיפוץ שלך, והוא הופך את העבודה לזמינה לבדיקה לצורך תאימות. זה יהיה מועיל לך כדי לוודא שהקבלן שלך מבטיח היתר בנייה. זה לא רק יוכיח שהקבלן הוא בעל רישיון, אלא גם יחייב את הקבלן הזה באחריות לכל מה שלא עומד בדרישות. זוהי דרך להגן על עצמך ועל העבודה שנעשית על ההשקעה הגדולה ביותר שלך, הבית שלך.

למרות שקודי הבנייה משתנים ממדינה למדינה, נדרשת הרשאה בדרך כלל עבור פעולות שיפוץ הכרוכות בשינויים בעקרון הבניין. הוספת חלונות חדשים לקירות קיימים בדרך כלל דורשת אישור. סביר להניח שתזדקק לאישור עבור כל פרויקט החורג משדרוג פשוט או אסתטי כגון:

  • הוספת קירות תומכים או הורדת קירות נושאי עומס,
  • בריכת בטון בקרקע או מרפסת/דק,
  • החלפת הגג,
  • מחסן בחצר האחורית או
  • מדרכות בטון, שבילים ולוחות

למה צריך לקבל היתר בנייה?

ישנן שתי סיבות עיקריות לכך שבעל בית צריך אישור על פרוקטים. הראשון הוא מכיוון שכאשר מוגש היתר, פקידי העירייה יבדקו את העבודה שהסתיימה בשלבים שונים כדי להבטיח שהעבודה תואמת את קודי הבנייה הבטיחותיים והבריאותיים הנוכחיים. הסיבה השנייה, והמשמעותית ביותר, היא שהיא מגינה על ההשקעה של בעלי הבית שהם עושים כדי לשפר את הנכס.

כאשר נעשית עבודה לרענון מבנה קיים, עם זאת, אישור בדרך כלל אינו הכרחי. לדוגמה, עדכון המראה של דלתות ארון המטבח הקיימות עם שכבות למינציה אינו מצריך אישור. עדכוני שיפוץ אחרים כגון ריצוף/חיפוי תקרה, צביעה/ציפוי, ריצוף או שטיחים וקישוטי קירות פנימיים יכולים להיעשות בדרך כלל ללא היתר בנייה. עם זאת, פרויקטים מסוימים עשויים לדרוש אנשי מקצוע מורשים לעבודות מבנה, חשמל ואינסטלציה. 0גם אם לא נדרש אישור). אם לא בטוחים, בעלי בתים יכולים לבדוק עם העיר המקומית או המחוז שלהם.

יש לקבל אישורים לפני שהפרוקט יוצא לדרך. אם פקידי ערים יזהו פרוזט ללא אישורים מתאימים, העבודה יכולה להיעצר עד להשגתן. ולהשאיר אותך ללא מטבח או חדר אמבטיה מתפקדים במשך שבועות וקנס כבד.

אם אתה משתמש בקבלן מקצועי, מומלץ לגרום להם למשוך את ההיתרים הדרושים. סביר להניח שלפקידי ערים יש רשימה ארוכה של שאלות שהקבלנים הכי מתאימים לענות עליהן. זה עשוי להיות מפתה לוותר על ההרשאה. אך שיפוץ או תוספת שנעשו ללא היתר יכולים להיות בעיה אם בעל הבית יחליט למכור.

אם הסכום הכולל של השמאי של מרובע הבית שונה מהרשומות המחוזיות, זה מפעיל חיפוש אחר אישור. אם לא יימצא, הבנק עשוי לסרב להנפיק הלוואה על הבית. בשוק הדיור של היום, בנייה בלתי חוקית מהווה סיכון עבור המלווה. חברת ביטוח אש, למשל, עשויה לסרב לכבד תביעה.

לפעמים יש בעיית חיווט שגורמת לבית להישרף עד היסוד. במקרה כזה חברת הביטוח של בעל הבית עלולה לסרב לכסות את האובדן.

היתר בנייה

תוכן עניינים

עוד בנושא...

דילוג לתוכן