למה הכלב שלי נוחר?

תוכן עניינים

אתה מנמנם עם חברך הכלב ופתאום אתה שומע נחירות. אולי אתה חושב שזה מקסים או אולי הנחירות שומרות אותך ער בלילה. כך או כך, נחירות עשויות להעיד על בעיה רפואית, במקרים מסוימים. המשך לקרוא כדי ללמוד עוד על הסיבה לכך שהכלב שלך נוחר.

נחירות אצל כלבים

נחירה היא צליל שנוצר במהלך השינה על ידי רטט של רקמה רופפת בדרכי הנשימה העליונות. נחירות מתרחשות כאשר המעברים בדרכי הנשימה העליונות הכוללות את האף, האחורי של הפה או הגרון רוטטים בקול במהלך הנשימה. סביר להניח שרוטטות והנחירות הנובעות מתרחשות כאשר הרקמות של דרכי הנשימה העליונות רפויות במהלך השינה.

האם הכלב שלי נוחר נורמלי?

נחירות אצל כלבים יכולות להיות נורמליות, אך במקרים מסוימים, נחירות עשויות להעיד על בעיה רפואית. 

למה הכלב שלי נוחר?

ישנן סיבות שונות שיכולות לגרום לכלבים שלך לנחור כשהם ישנים, אך להלן כמה מהסיבות הנפוצות ביותר. 

  • גזע ברכיצפל– גזעי כלבים ברכיצפלים , כמו פאגים, בולדוגים, בוסטון טרייר, פקינז ובוקסרים נוטים לרוב לנחירות. Brachycephalic" מגיע משתי מילים, כאשר "brachy" פירושו מקוצר ו"cephalic" פירושו ראש. מכאן שעצמות הגולגולת של כלבים ברכיצפלים מתקצרות באורך, מה שמעניק לפנים ולאף מראה דחוף. עם מעברי האף המקוצרים של כלבים אלה, הם מפתחים לעתים קרובות בעיות נשימה, כולל נחירות. 
  • עודף משקל-לכלבים הסובלים מעודף משקל יש נטייה גבוהה יותר לנחירות עקב עודף השומן המושקע ברקמות המקיפות את דרכי הנשימה העליונות.  אחת מהסיבות הרבות שאתה צריך לנסות למנוע מהכלב שלך לקבל עודף משקל.
  • תנוחת שינה- כלבים יכולים לישון בתנוחות משונות, בגלל מידת הגמישות שלהם. לפעמים התנוחות המגושמות הללו עלולות לגרום לכלב שלכם לנחור. אם זה המקרה, הצליל צריך להיות קצר ולהפסיק כאשר הכלב שלך משנה תנוחה. 
  • בעיות בדרכי הנשימה- מחלות בדרכי הנשימה כולל זיהום חיידקי או פטרייתי ואסטמה עלולות לגרום לעתים קרובות לנחירות. תסמינים נוספים של זיהום בדרכי הנשימה הם הפרשות מהעיניים והאף, התעטשות, שיעול וירידה בפעילות ובתיאבון. 
  • נוכחות של חפצים זרים- חפצים זרים בחלק האחורי של הפה או האף יכולים לעורר נחירות כמו גם שיעול ותסיסה. 
  • בעיות שיניים: מחלת שיניים, מורסה, או כל גידול או מסה בחלל הפה או הסינוס יכולים להיות הגורם השורשי לנחירות. 

בנוסף לאמור לעיל, סיבות אפשריות אחרות כוללות אלרגיות, פוליפים או מסות, דלקת ו/או טראומה.

מתי נחירות אצל כלבים אינן נורמליות?

למרות שנחירות יכולות להיות נורמליות עבור הכלב שלך, חשוב לדעת מתי לדאוג. אם הבחנת שהכלב שלך פתאום מתחיל לנחור, הנחירות הופכות חזקות יותר. הכלב שלך חווה תסמינים אחרים יחד עם נחירות כמו התעטשות, שיעול ושינויים בתיאבון או בהתנהגות, עליך לפנות לווטרינר שלך. אם אי פעם שמתם לב שהכלב שלכם צונח, מתקשה לנשום, פנו מיד לווטרינר. 

איך למנוע מכלבים לנחור?

נחירות יכולות להיות נורמליות ונפוצות יותר בגזעים מסוימים מאשר באחרים, אך ישנן בעיות בריאותיות שיכולות להגביר את הסבירות של נחירות הכלבים שלך כמו השמנת יתר, שאותה תוכל לסייע במניעת יחד עם ביקורים וטרינרים שנתיים. 

  • דיאטה ופעילות גופנית- חשוב לעבוד עם הווטרינר שלך כדי לתכנן תוכנית הרזיה מתאימה. הכוללת בדיקות משקל, פעילות גופנית וחישובים של קלוריות על סמך הכלב האישי שלך. 
  • מטהרי אוויר- מטהרי אוויר  יכולים לעזור לנחירות המופעלות על ידי אלרגיות ומגרים בדרכי הנשימה.
  • ביקורים וטרינרים שנתיים- מבחני בריאות רגילים הם חלק חשוב לשמירה על הכלב שלך שמח ובריא. ביקורים שנתיים של וטרינר יכולים לעזור לך להודיע ​​לך שהכלב שלך סובל מעודף משקל או שיש לו בעיה רפואית אחרת מוקדם יותר. טיפול מונע עדיף תמיד על טיפול תגובתי. 

נחירות יכולות לפעמים להיות הרגל שינה רגיל. עם זאת, אם הנחירות של הכלבים שלך מלוות בשינויים פיזיים או התנהגותיים אחרים, עדיף ביקור וטרינרי. 

כלב ישן

תוכן עניינים

עוד בנושא...

דילוג לתוכן