צריך לחזק יסודות? שיטות לחיזוק היסודות של בית קיים

תוכן עניינים

הבסיס של הבית הוא לא משהו שבעלי נכסים רבים חושבים עליו עד שיש בעיה.  ישנן סיבות מוצקות לשקול השקעה לחזק יסודות הרבה לפני שזה יקרה. שיטפונות, כוחות רוח ושחיקת קרקע כללית יכולים להוות מטרות מרכזיות עבור בעלי נכסים לאורך זמן. למרבה המזל, ישנם פתרונות זמינים עבור רוב המצבים למניעת כשלים קטסטרופליים. בתור צעד מקדים, שקול לחזק יסודות מראש כמניעה.

מדוע יש צורך בחיזוק יסודות?

הבסיס של הבית הוא מה שכל השאר נשען עליו. זה אמור להיות הבסיס העמיד שיכול לעמוד בכל דבר. עם זאת, שינויים באדמה מתחתיו (למשל, הנגרמים משיטפונות) או המשקל שמעליו (למשל על ידי הוספת תוספת סיפור) יכולים ליצור תזוזות בבסיס. לפעמים, הקרן עצמה לא יכולה להתמודד עם התזוזות וההפסקות האלה.

במקומות בהם יש אדמת גמבו עשירה בחמר הרגישה לשינויים בתכולת המים. כאשר האדמה נרטבת היא מתרחבת כלפי מעלה, תוך הפעלת לחץ על לוח הבטון שמעל. כאשר האדמה מתייבשת האדמה מתכווצת ומשאירה את בסיס הבטון לא נתמך. זה מצב שמצריך באופן מיידי לחזק יסודות.

כשקורות תזוזות והפסקות, זה יכול לפגוע בשלמות הבית כולו. זה אף פעם לא דבר טוב, וזה תיקון יקר.

החדשות הטובות לבעלי נכסים הן שניתן לחזק את רוב המבנים הקיימים. ישנן שיטות שונות לעשות זאת. עם זאת, עדיף שמהנדס מבנים או קבלן מגורים יספק המלצות ספציפיות עבור הבית שלך. השורה התחתונה היא – אם לקרן שלך יש בעיות, לעתים קרובות ניתן לתקן אותן.

סימנים של יסודות פגומים הדורשים חיזוק

זה יכול להיות אתגר, במקרים מסוימים, לראות את הלחץ והכוח שתחתם קרן. רוב האנשים אף פעם לא חושבים פעמיים על השינויים שהם עושים במבנה, כגון הוספת קירות חדשים, שינוי הפריסה, תוספות חדרים או ניהול הצטברות לחות. עם זאת, יש בדרך כלל סימנים מובהקים לכך שהקרן זקוקה לתיקון. הנה כמה מהם.

סדקי יסוד

אולי הסימן הנפוץ ביותר לבסיס פגום הוא התפתחות סדקים. סדקים גלויים מתרחשים בדרך כלל לאחר סדקים נסתרים, כלומר הבעיה היא ככל הנראה נרחבת יותר ממה שהיא נראית. אם יש התפוררות של הקירות החיצוניים, זה חשש מרכזי. בתוך הבית, מרתף עשוי להראות סימנים של שברים בקו שיער ונזק גלוי. כל אלה הם חששות.

תקרות וקירות מעוותים

הקירות בתוך הבית עשויים לספק יותר תובנה לגבי מה שמתרחש מתחת. אם יש עיוות, כגון הקירות או התקרה כבר לא צמודה ושטוחה, זה יכול להעיד על תזוזה של הבית. ניתן למצוא אותו גם על ידי התבוננות בפינות של חדרי הבית. ייתכן שהם כבר לא מתאימים היטב. אם הפינות, הדפוס, החיבורים והתקרה כבר לא צמודים, זה יכול להוות דאגה.

נזקי מים

פעמים רבות, נזקי היסודות נובעים ממים. אם המים אינם מתנקזים כראוי מהמבנה, הדבר עלול ליצור בסיס פגום. יסודות בטון יכולים רק לסבול כל כך הרבה לחות לפני שהם מתחילים להתפורר.

סימנים מבניים

יש לקחת בחשבון גם כמה סימנים מבניים אחרים. גם מדרגות משופעות, חלונות שכבר אינם מרובעים, רצפות שאינן מפולסות ודלתות שאינן מתיישרות כראוי הם גם סימנים. ייתכן שתבחין בכך כאשר חפצים מתגלגלים על הרצפה בכיוון אחד, או שהדלתות אינן נשארות סגורות היטב.

כיצד ניתן לחזק יסודות?

אם יש לכם את הסימנים הללו, אולי הגיע הזמן לשקול מגוון פתרונות שעשויים לעזור לתקן אותם. השיטה הנכונה למבנה המגורים שלך תלויה בפרטים הספציפיים של המצב שלך. להלן כמה שיטות נפוצות.

1. בסיס

שיטה זו משמשת להגדלת עומק הבסיס או לתיקון הבסיס אם יש לו נזק משמעותי. אם יש בבניין סדקים, במיוחד אלה שרחבים יותר מ-¼ אינץ' ונראים לעין, ייתכן שזו השיטה הנכונה. ישנם מספר סוגים של בסיס זמינים.

יציקת מסה : שיטה זו היא הנפוצה ביותר. היסוד נחפר בחתכים עד מתחת לבסיס. בטון מונח לכל בור חשוף. זה חוזר על עצמו עד שהאזור מושתת לחלוטין.

ערימות וסוגריים של ברגים: צורה שנייה של בסיס כרוכה בשימוש בערימות וברגים, שניתן לעשות ביד או עם מחפר קטן יותר. זוהי אפשרות מהירה יותר עם כמות מופחתת של רעידות שעלולות לגרום נזק לאזורים אחרים בנכס.

ערימה וקורה : שיטת בסיס זו כוללת התקנה של ערימה מיני משני צידי הקירות המושפעים. לאחר מכן, כל הלבנים מוסרים מתחת לקיר, ולאחר מכן בטון מזוין ממוקם באזור זה. זה מועיל במצבים בהם הגישה מוגבלת או כאשר יש כושר עומס גבוה.

רפסודה נערמת : שיטה זו משמשת כאשר כל הבניין צריך להיות תחתון, וזה לא כל כך נפוץ. אם הבסיס עמוק מדי עבור שיטות אחרות או אם האדמה פשוט קשה מדי, ניתן להשתמש בשיטה זו. כאן, ערימות ממוקמות במקומות שונים, ולאחר מכן פורצים כיסים מתחת לרגל. לאחר מכן, התהליך כולל הצבת קורות מחט מחוזקות כדי להחזיק את משקל הקיר.

2. ג'קט של יסודות

שיטה נוספת שאולי תשמע עליה היא ג'קט של יסודות. שיטה זו משמשת כאשר יש עמודות הדורשות חיזוק. זהו צורך נפוץ בעת הוספת עומס נוסף לקיר, כגון באמצעות הרחבות. על מנת להבטיח שהקיר חזק מספיק כדי להכיל זאת, ייתכן שיהיה צורך להרחיב או להוסיף חוזק נוסף לבסיס שכבר קיים. לשם כך, הצוות בונה מעיל בטון שמתווסף לבסיסי המבנה הקיימים.

3. חטיפת בוץ

חטיפת בוץ לא ממש משתמשת בבוץ, אבל זו שיטה לשיפור הבסיס של חללי טביעת רגל קטנים יותר. הוא משמש לעתים קרובות עבור מדרגות, משטחי בטון קטנים ומרפסות. מלט וחומרים אחרים מוזרקים לתוך חורים קטנים שהונחו לתוך הבטון. החומר מתרחב, מה שעוזר להעלות את הלוח שכבר לא מיושר למקומו.

4. הרמה והרמה של הבית

כדי למנוע נזקי הצפה, ייתכן שיהיה צורך להשתמש בהרמת בית. זה אף פעם לא תהליך פשוט, אבל זה יכול לכלול שימוש בג'ק הידראולי שמוקם מתחת לבית כדי להרים אותו. לפעמים נקרא מעיל בנייה, תהליך זה מסיר את המבנה הממשי של הבניין מהיסוד עצמו ומגביה אותו באמצעות שקעי בורג. זה יכול לעזור כאשר יש צורך בהעברת המבנה או לשפר את הבסיס מתחתיו.

בכל המצבים, על הקבלנים לשקול דברים כמו מצב לוח הבטון ושאר הבית. הם צריכים גם לשקול את רמת הנזק בפועל ואת סוג האדמה שסביבו. תוכנית מותאמת אישית היא כמעט תמיד הטובה ביותר.

היתרונות הנוספים של עבודת קרן לחיזוק בית

אין ספק שהיתרון העיקרי בחיזוק הבסיס של מבנה הוא להפוך אותו לבטוח יותר. עם זאת, יש גם יתרונות אחרים. במצבים מסוימים, זה עוזר להבטיח שהנכס יישאר בעל ערך וכזה שתוכל למכור. ללא התיקונים, ייתכן שיהיה קשה למצוא קונה. יותר מכך, קרן עם נזק משמעותי עשויה גם להקשות על ביטוח הבית.

תיקון יסודות למגורים הוא לא משהו שצריך לדחות. אם אתה מאמין שיש חשש למבנה שלך, פנה למהנדס או לקבלן כדי לקבוע אילו פתרונות הם הטובים ביותר לצרכים שלך.

מדוע צריך לחזק יסודות?

תוכן עניינים

עוד בנושא...

דילוג לתוכן