כמה עולה שכר טרחת עורך דין מקרקעין למכירת בית?

תוכן עניינים

מכירת בית היא אחת העסקאות המורכבות ביותר מבחינה כלכלית שרבים מאיתנו עושים. יש הרבה עבודה לאחר מציאת קונה ומשא ומתן על המחיר. סיום עסקה כרוך בביצוע דרישות לאומיות, מדינתיות ומקומיות.

בהתאם למה שאתה מציין שאתה גר בו, ייתכן שתידרש לשכור עורך דין. ישנן 15 מדינות בסך הכל הדורשות עורך דין עבור חלק כלשהו של עסקאות נדל"ן. אבל גם אם אינך מוכר בית באחת מהמדינות הללו, ישנם מקרים שבהם יש צורך בעורך דין מקרקעין.

כאשר אתה מוכר בית, אתה עוסק בהסדר משפטי מורכב. מתווך מקצועי יוכל לעזור לך בתהליך. אבל יש מקרים שבהם מוכרים צריכים לשכור עורך דין. הנה מה שאתה צריך לדעת מתי אתה עשוי להזדקק לעורך דין ומה זה עשוי לעלות.

מה עושים עורכי דין מקרקעין?

עסקאות מקרקעין יכולות להיות מסובכות, במיוחד אם אינכם רגילים להתעסק בתנאים וחוזים משפטיים. עורך דין מקרקעין יכול לעזור לך לעבור את כל הניירת הנדרשת לביצוע המכירה.

בדרך כלל הוא או היא מגיעים לאחר שקבעתם את מחיר המכירה ותנאי המכירה.

גם במדינות שבהן אינך נדרש לשכור עורך דין, ייתכן שתרצה שעורך דין יבדוק את החוזה. אינך רוצה ליפול קורבן לכל פרצות או פרשנויות מוטעות בעסקה.

עורך דין יערוך את החוזה על סמך ההסכם שלך, יבדוק את הכותרת, יבדוק את מסמכי המשכנתא ויבדוק את ניירת ההעברה. הם גם יכתבו את השטר ויאמתו את פירוט כספי ההסדר בסגירה.

מתי צריכים מוכרי דירות להיעזר בעורך דין מקרקעין?

כדאי לשכור עורך דין מקרקעין אם אתם במצוקה כלכלית. תמיד עדיף לפנות לעורך דין מקרקעין אם מקבלים הודעת עיקול. ייתכן שהם יוכלו למצוא דרך לעצור את העיקול באמצעות צו מניעה.

ייתכן שתרצה לשכור עורך דין אם אתה עובר גירושין או פרידה. עורך הדין יכול לעזור לך לנהל משא ומתן על המכירה עם שותף לא משתף פעולה. עורך דין גם יוכל לקבוע מהן זכויותיך המשפטיות (ושל בן/בת הזוג) במהלך תהליך המכירה.

כמו כן, תרצה לפנות לעורך דין אם אתה מוכר נכס שיש בו שוכרים. ישנם מספר עצום של חוקים מקומיים ומדינתיים בכל הנוגע לזכויות דיירים. לרובם יש דרישות חוקיות שעליכם לעמוד בהן (והודעות שעליכם לספק לדיירים) לפני שהדיירים צריכים להתפנות. הדבר האחרון שאתה רוצה הוא הסתבכות משפטית עקב יחידת ההשכרה שלך.

ייתכן שתרצה לשכור עורך דין אם אתה מוכר בשם בעלים שנפטר. עדיף לדבר עם עורך דין כדי לוודא שאם הרכוש עובר בירושה, היורש החוקי נקבע כחוק.

כמו כן, תרצה להיעזר בעורך דין כדי לוודא שאתה עומד בתנאי כל נאמנות שייתכן שהוקמה. יתכן וקיימת אחריות נאמנות על הנכס שאולי אינך מודע להן. עורך דין יעזור לך לקבוע מהן ההתחייבויות שלך עבור הנאמנות.

מה עלות שכר הטרחה של עורך דין מקרקעין?

סוכן נדל"ן מקצועי יוכל לעזור לך בשלבי החיפוש, המשא ומתן והסגירה של רוב עסקאות הנדל"ן. אך כפי שצוין לעיל, ייתכן שתרצה לשכור עורך דין שיבדוק את החוזה הסופי לפני שאתה חותם. סוכן שותף חכם יוכל לעזור לך למצוא עורך דין מהימן.

מכיוון ששכר הטרחה של עורך דין עשוי להצטבר, אולי עדיף להשתמש בהם עבור חלקים ספציפיים במכירת הנכס שלך (כגון סקירת חוזה וכותרת). בהתאם למי אתה שוכר, אתה יכול לצפות לשלם בין 400 ש"ח ל1500 ש"ח לשעה עבור עורך דין טוב.

אתה יכול גם לשכור עורכי דין עבור שכר טרחה קבוע עבור שירותים ספציפיים. זה יכול לרוץ בכל מקום עד 4.5 אלף בעת מכירת בית. אם תחליט לשכור עורך דין או לא יהיה תלוי באיזו מדינה אתה גר ובנסיבות הספציפיות שלך.

ברוב המקרים, סוכן פרטנר יוכל לעזור לך לעבור את כל הדרישות המשפטיות למכירת ביתך. בנוסף למצוא לך מאגר גדול של רוכשי דירות פוטנציאליים. אבל הוצאה של כמה מאות דולרים עבור עורך דין שיבדוק את כל האותיות הקטנות בעסקה הסופית יכולה להיות שווה את זה. הרי אף אחד לא רוצה שמחלוקת על מכירת דירה תסתיים בבית המשפט.

עורך דין מקרקעין

תוכן עניינים

עוד בנושא...

דילוג לתוכן