כלב רזה: מה לעשות אם הכלב שלי אוכל הרבה ועדיין רזה?

תוכן עניינים

יש לך כלב רזה? כדאי שתציץ. לכלב בריא יהיה תיאבון בריא. זה לא נכון לטעון שכל הכלבים הם חמדנים, אבל הם צריכים אנרגיה כדי לממש את ההתנהגויות הטבעיות שלהם כמו ריצה ומשחק. אנרגיה זו מגיעה ממזון, אך כמה הם צריכים לאכול תלויה בגורמים שונים. אלה יכללו את גילם, המבנה הגנטי, הגודל ומצב הבריאות שלהם. אנו עשויים לחשוב שזה נפוץ שכלב חולה מאבד את התיאבון, אבל לא כל הכלבים שאוכלים טוב הם בריאים. זה קורה במיוחד כאשר אנו רואים שהכלב איבד משקל רב, אך לא איבד את התיאבון.

במאמר נחקור מדוע הכלב שלך רזה מדי אבל עדיין אוכל הרבה. אנו מבינים כל סיבה לכך שכלב יירד במשקל ויאכל בו זמנית. וכן מספקים מידע על מה לעשות בכל מקרה ומקרה. כפי שנראה, הדרך הטובה ביותר להשמין כלב רזה היא לרוב לטפל בגורם הבסיסי לירידה במשקל.

תזונה לקויה

מתן התזונה הנכונה לכלב שלנו הוא מרכיב חיוני לטיפול הבסיסי שלו. אך ישנם גורמים רבים שיש לקחת בחשבון. הראשון הוא הגיל שלהם. גורים יזדקקו לתזונה עתירת קלוריות מכיוון שהם עדיין מתפתחים פיזית וקוגניטיבית. לכלבים מבוגרים יש בדרך כלל פחות ניידות. ולכן, הם יצטרכו פחות קלוריות. כלבים גדולים יותר יצטרכו גם יותר קלוריות מכלבים קטנים יותר.

גם איכות המזון שאתם נותנים לכלב שלכם צריכה להיות נכונה. למרות שכלבים יכולים לעכל פחמימות , הם יזדקקו למזון שמשתמש בחלבון מן החי כמרכיב העיקרי שלו. חלק מהזנות המסחריות ישתמשו בחומר מילוי כדי להפוך את הפיד לזול יותר או לעשות זאת תחת טענות שווא על מתן יתרונות בריאותיים. במקרים אלו, אם הכלב אינו מקבל את התזונה הנכונה, הוא עלול לרדת במשקל תוך כדי אכילת מה שאנו תופסים ככמות נורמלית.

אוכל ביתי יכול להיות דרך טובה לשלוט בתזונה של הכלב על ידי הבטחת מרכיבים איכותיים ומתן רמת תזונה נכונה. עם זאת, כל כלב הוא אינדיבידואל. נצטרך ללכת לוטרינר כדי להעריך את הצרכים התזונתיים של הכלב לפני מתן תזונה ביתית. אם לא נתאים את האוכל לכלב, הם עלולים להיות רזים למרות שהם עדיין אוכלים הרבה.

בעיות אנדוקריניות

כשאנחנו לוקחים את הכלב שלנו לוטרינר כדי להעריך את הצרכים התזונתיים שלו , אנו עשויים לגלות שיש לו בעיות בריאותיות המשפיעות על התזונה שלו. לעתים קרובות, בעיות אלו עלולות לגרום לכלב לרדת במשקל תוך הגברת התיאבון שלו, סימפטום שעשוי להיראות מנוגד לאינטואיציה. מחלות אנדוקריניות הן אלו המשפיעות על המערכת האנדוקרינית, כלומר המערכת אשר שולחת מסרים בגוף באמצעות הורמונים.

לעתים קרובות המחלה האנדוקרינית גורמת לחוסר איזון ברמות ההורמונים של הכלב. המשמעות היא שהודעות שגויות נשלחות למוח, מה שגורם להם לבצע פעולות מיותרות או לא נכונות. זה יכול לכלול גרימת חילוף החומרים של הכלב מוגבר, כלומר שורפים יותר קלוריות ממה שהוא יכול לאכול.

ישנן מחלות אנדוקריניות שונות בכלבים המשפיעות על התיאבון והמשקל, כולל:

  • פעילות יתר של בלוטת התריס. אחד המרכיבים החשובים ביותר של המערכת האנדוקרינית הם בלוטות התריס. בעיות שונות יכולות להשפיע על בלוטת התריס, אך אחת הסיבות הנפוצות ביותר ליפרתירואידיזם של כלבים נובעת מגידולים. אלה עלולים לגרום לתקלה של הבלוטה ולגרום לירידה במשקל למרות אכילה רגילה. אחד הטיפולים הנפוצים והיעילים ביותר הוא ניתוח להסרת הגידול.
  • סוכרת. אינסולין הוא הורמון חיוני שנוצר בלבלב וחשוב מאוד למערכת האנדוקרינית. אם לכלב יש הפרעה בלבלב, זה מוביל לרוב לסוכרת. תזונה היא גורם חשוב מאוד במחלה זו והטיפול הוא בדרך כלל ניהול המחלה באמצעות זריקות אינסולין.
  • מחלת אדיסון. זוהי מחלה הפוגעת בבלוטת יותרת הכליה, ולכן, בייצור האדרנלין. הגורמים למחלת אדיסון מגוונים, אך קשורים כולם לפגיעה ברקמת האדרנל. אלה יכולים לכלול זיהומים וגידולים. הסימפטומים של מחלה זו אינם ספציפיים למדי, אך הם יכולים לכלול רזה תוך כדי אכילה מספקת. הטיפול תלוי בדרך כלל בגורם הבסיסי, אך רובם יזדקקו לשינוי תזונתי.

מחלת קושינג בכלבים. מחלה המשפיעה על רמות ההורמון קורטיזול, היא הפרעה אנדוקרינית נוספת. למרות שזה יכול להשפיע על האופן שבו הכלב שולט במשקלו, סימפטום שכיח הוא התפתחות של בטן. משמעות הדבר היא שהם אינם צפויים להיות רזים, אם כי ייתכן שיש להם תיאבון מוגבר.

נגיעות טפיליות

גורם חשוב נוסף שיש לקחת בחשבון כאשר כלב אוכל הרבה, אך הופך להיות רזה מדי באותו הזמן, הוא נוכחות אפשרית של טפילים. הסימפטומים של נגיעות טפילית משתנים מאוד, כאשר המשתנים החשובים ביותר הם סוג הטפיל ומיקום הנגיעות. כאשר כלב נהיה רזה מדי, אבל עדיין אוכל, זה אומר שהוא מושפע בדרך כלל מטפיל מעיים או כזה שמשפיע על מערכת העיכול. טפילים אלה כוללים:

  • תולעת עגולה. זוהי נמטודה טפילית, בדרך כלל מהסוג Ascaris. הם חיים בקיבה ובמעיים ויכולים לגדול להיות גדולים למדי. זה משפיע על היכולת של הכלב לבצע חילוף חומרים תקין, כלומר הוא עשוי לאכול הרבה מבלי לקבל את היתרון התזונתי. גורים יכולים להידבק דרך אמם במהלך ההנקה.
  • תולעי קרס. מה שנקרא בגלל שהם 'מתחברים' למעיים של הכלב. הם סופגים נוזל ודם דרך הפה וגורמים לחוסר איזון בחילוף החומרים. הם יכולים לעבור מאמא שלהם או לבלוע אותם מאלמנטים בסביבתם.
  • תולעי סרט. סוג נוסף של טפיל מעיים שיכול להשפיע על חילוף החומרים של הכלב. תולעי הסרט גורמות לרוב לתיאבון מוגבר, אך הן עלולות לרדת במשקל בהתאם להיקף ההדבקה.
  • תולעי שוט. פועלים באופן דומה לטפילים הקודמים. הם לא מתרבים כמוהם, אבל הם יכולים לחיות בגוף של כלב לפרקי זמן ממושכים. סימפטום נפוץ של כל טפיל מעי הוא שהקקי שלו יכול להריח רע מאוד ולעתים קרובות אנחנו יכולים לראות ביצים בצואה שלהם.

טפילים הם בעיה נפוצה עבור כלבים, אך הסימפטומים שלהם יכולים להשתנות מאוד. למעשה, נגיעות מסוימות יכולות להיות א-סימפטומטיות לחלוטין. עם זאת, עלינו להיות רגישים לכל שינוי בהתנהגותו ובפיזיולוגיה של הכלב, אז קח אותם לוטרינר ברגע שהם נצפים. מניעת זיהום טפילי חשובה אף היא, ולכן יש ליישם לוח זמנים מתאים לתילוע.

כאשר גור יורד במשקל, גם אם נראה שהוא אוכל, זו סיבה רצינית לדאגה. הסיבה לכך היא שהם עדיין מתפתחים, ולכן, פגיעים יותר למחלות כמו נגיעות טפיליות. זו הסיבה שיש לקבוע לוחות זמנים של תילוע ברגע שהם מגיעים לגיל מתאים.

כלב רזה

תוכן עניינים

עוד בנושא...

דילוג לתוכן