כלב ללא שיניים: איך להאכיל כלב חסר שיניים?

תוכן עניינים

כלב ללא שיניים: אובדן שיניים שכיח יחסית בכלבים מבוגרים, במיוחד כאשר בריאות הפה וההיגיינה שלהם לא נשמרו היטב לאורך חייהם. לכלב אולי עדיין יש כמה שיניים, אבל אפילו איבוד שיניים מסוים יכול להקשות על האכילה. אם כלב מאבד את כלביו, הוא עלול להתקשות לקרוע מזון קשה. כאשר הם מאבדים טוחנות, הם לא יכולים לטחון מזון לצריכה קלה יותר. בעלי חיים אלו דורשים תזונה מותאמת לצרכיהם, המאפשרת צריכת מזון ללא כל כאב, אי נוחות או פציעה.

אם אתה מעוניין לדעת יותר על איך להאכיל כלב ללא שיניים, יש את המדריך שלנו להאכלת כלבים חסרי שיניים. זה כולל גם קצת עזרה בטיפול בשיני הכלב שלך כדי למנוע אובדן שיניים מלכתחילה.

המזון הטוב ביותר לכלבים ללא שיניים

כלבים מסוגלים לדאוג להיגיינת הפה שלהם במידה מסוימת. זה במיוחד המקרה עם כלב בר שאוכל טרף בלבד. לכלבי בית יש תזונה שונה והם הסתגלו לחיות בבית עם אנשים. המשמעות היא שצורכי היגיינת הפה שלהם שונים ודורשים עזרה מהאפוטרופוסים שלהם. אם לא, הם יפתחו הצטברות אבנית, יהיו להם חורים ובסופו של דבר יסבלו מאובדן שיניים.

שיניים חסרות מקשות על אחיזה, קריעה ולעיסת מזון. הזנה יבשה קשה במיוחד ללעיסה. מסיבה זו, חיוני שהאפוטרופוס יתאים את תזונת הכלב בהתאם. התאמות כאלה דורשות את יכולתו של הכלב לבלוע את המזון וכן להימנע מכל כאב או אי נוחות.

יש שתי חלופות.

  • מזון רטוב. רבים מהזנות המסחריות בשוק נמכרות בגרסה רטובה ויבשה כאחד. אם אתה יכול לקנות גרסת מזון רטוב של ההזנה הרגילה שלך, אז זה יכול להיות אלטרנטיבה מצוינת. אם זה לא זמין, תהיה חלופה. מכיוון שרוב הכלבים חסרי השיניים יאבדו שיניים עקב שנים מתקדמות, הם יזדקקו להאכלה ספציפית לכלבים בכירים. עם זאת, יהיה עליך להניע את השינוי בהדרגה. ערבבו מעט מההזנה החדשה לתוך הישן, ולאחר מכן הגדילו אותה בהדרגה עד שתשתמשו רק במזון רטוב חדש. ייתכן שיהיה עליך לחתוך את המזון לחתיכות קטנות יותר כדי למנוע סכנת חנק.
  • מזון יבש רטוב. בעוד שחלופה של מזון רטוב היא בדרך כלל אידיאלית, היא עלולה להיות יקרה מאוד עבור חלק. במקרה זה, אתה יכול לקחת את הכוס היבשה הרגילה ולהוסיף מעט מים. זה יקל על צריכת המזון. אתה יכול לעשות את זה אפילו יותר מעורר תיאבון אם אתה מוסיף מעט מרק עוף או בשר, אבל סביר להניח שתצטרך להכין את זה בעצמך, כך שאין בו מלח, שום או מרכיבים אחרים שמזיקים לכלבים.

אוכל ביתי לכלבים חסרי שיניים

אם יש לך גם את המשאבים וגם את הידע להאכיל את הכלב כמו שצריך, הכנת אוכל ביתי לכלב שלך יכולה להיות פתרון אידיאלי אם אין לו שיניים. זה עשוי, אתה יכול לא רק לספק דיאטת מזון רך לכלבים שהם יכולים לבלוע בקלות, אלא אתה יכול גם להבטיח שיש להם את התזונה האיכותית ביותר.

בדרך כלל, המזון בתזונה תוצרת בית לכלבים ללא שיניים ישתמש במרכיבים דומים למזון מסחרי. זה יכלול בשר, דגים וחלבונים אחרים, כמו גם כמויות קטנות יותר של ירקות ודגנים מסוימים כמו אורז. בעוד שחלק מהחיות עשויות לאכול דיאטת מזון גולמי לכלבים , כלבים חסרי שיניים לא. המשמעות היא שהמזון יצטרך להיות מבושל למרקם שקל לכלב לבלוע.

לאחר הבישול, אתה יכול לקצוץ, לגרוס או אפילו לרסק את החומרים כך שהכלב לא יצטרך ללעוס אותם. אוכל טרי שבושל בצורה זו בדרך כלל מעורר תיאבון יותר עבור הכלב. ייתכן שתזדקק לתקופת עקבות וטעויות של הכרת המרקם הטוב ביותר עבור הכלב שלך.

אנחנו צריכים לוודא שאין עצמות, קונכיות או חפצים קשים אחרים כלולים בתזונת המזון הביתי שלהם. זה יכול לקדם עוד יותר אובדן שיניים. אנחנו גם צריכים להבטיח שאנחנו נותנים להם את התזונה הנכונה הדרושה לאורגניזם הספציפי שלהם. זה מחייב לדבר עם הווטרינר שיכול להעריך את הצרכים הללו. התזונה שלהם עשויה להזדקק לתוספי מזון בצורת טאורין או חומצות אמינו חיוניות אחרות. כמו גם שפע של מזונות עשירים באומגה 3 לכלבים.

איך להאכיל כלב חסר שיניים

הדרך הטובה ביותר לעזור לכלב חסר שיניים לאכול היא על ידי התאמת התזונה לצרכיו,.כפי שהוסבר בסעיפים הקודמים. מתן תזונה במרקם רך וחלק יאפשר לבעל החיים לצרוך את המזון מבלי לסבול מכאבים, אי נוחות או פגיעות נוספות בפה. באותו אופן, הצעת מזון מבושל ומחית יקל על הבליעה ותעזור לעיכול .

כדאי לדעת שלחלק מהכלבים יכול לקחת זמן להתרגל לצרוך מזון ללא לעיסה מוקדמת. במקרים אלו, מומלץ לנסות מרקמים שונים מכיוון שחלק מהכלבים דוחים מזון טחון מאוד, מזון טחון או טחון . באותו אופן, אפשר לנסות להציע אוכל חם, כך שיהיה טעים יותר ומעורר תיאבון.

אחרת, תצטרכו לוודא שלכלב יש את הכמות הנכונה של האוכל שלו. מכיוון שהוא לא בהכרח יהיה זהה למאכל היבש שלו. שוב, זה משהו שתצטרך לדון בו עם הווטרינר שלך. ייתכן שכלבים מבוגרים לא יוכלו לאכול כל כך הרבה בישיבה אחת. ולכן בדרך כלל מומלץ לחלק את הכמות היומית למנות קטנות יותר. זה גם עוזר למנוע מקלקול של מזון רטוב, אוכל לח ומזון כלבים תוצרת בית.

הסרת מזון קשה מתזונת הכלב אינה מועילה רק לבריאות הפה.

איך למנוע מהכלב שלי לאבד שיניים

למעט חריגים כגון כאשר כלב מאבד את שיני החלב שלו, כלב ללא שיניים קשור בדרך כלל לטיפול בריאותי לקוי ולהיגיינת פה לקויה. חשוב לקחת בחשבון שורה של הנחיות כדי למנוע מחיות המחמד שלנו לסבול מנשירת שיניים בהגיען לבגרות.

  • היגיינת שיניים. ניקוי שיניים צריך להיעשות באופן שגרתי מרגע הגעת המשן הקבועה למבוגרים, כלומר מגיל 7-8 חודשים. יש להשתמש במברשות שיניים ומשחת שיניים לשימוש וטרינרי. שכן מוצרים המיועדים לאנשים עלולים לגרום לדלקת קיבה. כדי לשמור על היגיינת הפה יש צורך לנקות 2 או 3 פעמים בשבוע. עיין במאמר שלנו על איך לנקות שיניים של כלב למידע מפורט יותר.
  • חטיפים ללעיסה. מוצרים מסוג זה עוזרים להסיר רובד חיידקים כדי למנוע הופעת מחלות חניכיים אצל כלבים. בנוסף, הם מחזקים את רצועת החניכיים, המסייעת במניעת אובדן שיניים. הם גם בדרך כלל עוזרים להימנע מכל מחלות שיניים נפוצות בכלבים .
  • הימנע ממשחק עם חפצים קשים. כגון אבנים, מקלות וכו' שעלולים לגרום לנגעים ברירית הפה או לגרום לשבר או לאובדן שיניים.
  • בדיקות וטרינריות. בדיקות וטרינריות תקופתיות מאפשרות לזהות פתולוגיות פה בשלבים המוקדמים ולהתחיל בטיפול מוקדם. אלה פועלים כדי לסייע במניעת סיבוכים כגון אובדן שיניים. בנוסף לבדיקות השוטפות, חשוב לגשת למרכז וטרינרי בכל פעם שמתגלים סימנים כמו דלקת חוליות (ריח רע מהפה), אנורקסיה (חוסר תיאבון), חניכיים מדממות, שיניים ניידות או שבר וכו'.
  • ניקוי שיניים. הליך זה מורכב מהסרת אבנית ורובד המודבקים על פני השיניים באמצעות ציוד אולטרסאונד. אין צורך לבצע ניקוי מסוג זה באופן שגרתי. אך חלק מהכלבים עם נטייה גדולה יותר להצטברות אבנית עשויים להזדקק להם מדי שנה.
כלב ללא שיניים

תוכן עניינים

עוד בנושא...

דילוג לתוכן