10 טיפים ליצירת טפסים ליצירת לידים הממירים בפועל

תוכן עניינים

יצירת לידים היא אחת מהעדיפויות שלנו כמשווקים. ממוצע של 67% מאיתנו, אומרים שזה בראש סדר העדיפויות שלנו!

אין דבר טוב יותר מטפסים כדי להפוך מבקר אנונימי לליד. יצירת קשר, בקשת הדגמה, הורדה… אלו הם מרכיבי מפתח באסטרטגיית יצירת לידים. זה כולל גם טקטיקות שמייצרות יותר תנועה לאתר כדי להגביר את המכירות ולשפר את יחס ההמרה. בעולם של היום, אסטרטגיות יצירת לידים אפקטיביות הן חיוניות עבור כל עסק לצמוח.

אולם מילוי טופס הוא רגע עדין במיוחד. ככל שנבקש יותר מידע מהמבקרים שלנו, כך הם יהיו פחות מעוניינים לספק אותו. כדי לצמצם את המכשולים הללו, עלינו לשנות את הרגע הזה באמצעות טפסים המיועדים להם, קלים למילוי ורלוונטיים. בדקנו טפסים: הנה המשוב שלנו ו-10 הטיפים שלנו ליצירת טפסי B2B חכמים ולשיפור יצירת הלידים שלך.

מהו טופס יצירת לידים?

טופס, בעיקר ב-B2B, הוא בלוק שניתן להתקין באתר האינטרנט שלך כדי לאסוף מידע על הלקוחות הפוטנציאליים שלך. לעתים קרובות ניתן לגשת אליו לאחר לחיצה על קריאה לפעולה. המטרה שלהם? המר מבקרים ללידים ואז הכשיר אותם לאט לאט.

אנו יכולים למצוא מספר סוגים של טפסי לידים:

 • טופס יצירת קשר: להציע לאנשי הקשר שלנו לקבוע פגישה ולהחליף.
 • טופס בקשה להדגמה: להציע הדגמה (כפי ששמו מרמז) של המוצר או השירות שלנו.
 • טופס הרשמה לאירוע: לאירוע פיזי או וובינר.
 • טופס גישה לתוכן: שבו, בתמורה למידע, הלקוחות הפוטנציאליים שלנו יכולים להוריד ספר לבן או לגשת לשידור חוזר של סמינר מקוון.

טופס הוא נכס בעל ערך לאיסוף מידע על הלקוחות הפוטנציאליים שלך. על ידי הצבת טפסים אסטרטגית, תוכל: 

 • צור לידים והפוך מבקרים לא ידועים לאנשי קשר.
 • להבין טוב יותר את הקהל שלנו ואת מי שמגיע לאתר שלנו.
 • זיהוי בעיות והתאם את הקמפיינים התקשורתיים או השיווקיים שלנו.

10 טיפים ליצירת טפסים שממירים בפועל

1. עורר ביטחון

מבקר מגיע לדף הנחיתה שלך. הוא עדיין מהסס למלא את הטופס שעומד בינו לבין ההצעה שלך, מגנט ליד או תוכן פרימיום (כמו ספר אלקטרוני).

אם הוא שם, זה בגלל שהוא לחץ על אחת מהקריאות לפעולה שלך או על קישור ברשתות חברתיות. בכל המקרים, הוא כבר עשה את הצעד הראשון ומגלה עניין (עדיין מעורער) במה שעומד מאחורי הטופס.

הוא לא רחוק מלספק את המידע שיהפוך אותו למוביל ולא רק למבקר. אבל הוא שואל את עצמו שאלה: "האם אני באמת יכול לסמוך על החברה הזו?"

כדי לעודד אותו ללכת רחוק יותר, אתה צריך להוכיח לו שאתה אמין.

איך אתה עושה את זה?

 • על ידי הצעה תמידית של תוכן שימושי ורלוונטי: המבקר יהיה נוטה יותר למלא טופס באתר שהתוכן שלו תמיד איכותי.
 • על ידי טיפול בדף הנחיתה: דף הנחיתה אליו משויך הטופס חייב לציין את יתרונות ההצעה ולכלול אלמנטים מרגיעים (המלצות או סעיף "אודות" להזכירם את מטרת החברה).

2. להציע צד שכנגד ששווה את זה

כדי ליזום את הקשר, אנו זקוקים למידע ממשתמש האינטרנט. לכן אנו מבקשים להשיג ולקבל נתונים באמצעות הטפסים שלנו.

אבל למה שמבקר יסכים למלא את טופס יצירת הקשר שלנו? הוא לא יעשה את זה בלי שום פיצוי.

טופס יצירת לידים חייב להיחשב כעסקה. עבור המשתמש, המציאה תהיה כדלקמן: "אם אני נותן לך את המידע שלי, מה אתה נותן לי בתמורה?

לכן, ההצעה או התוכן המובטחים חייבים לספק ערך. למבקר לא יהיה עניין לשתף את הנתונים שלו עבור תוכן שהוא יכול למצוא בקלות במקום אחר בשירות עצמי.

בערך אנחנו מתכוונים:

 • לחסוך זמן
 • הסר מחסום טכני או תפעולי
 • חיבור מידע מפוזר והפיכתו לנגיש יותר
 • הפיכת קונספט מסובך לפשוט
 • מביאים מומחיות

3. הימנעות מהסחות דעת

מבקר עומד למלא טופס יצירת לידים? גם אם קצת מוקדם לפרוץ את השמפניה, זה כבר צעד גדול במערכת היחסים.

בשלב זה, יהיה חבל אם דעתם מוסחת על ידי בקשה נוספת ויחזור החוצה.

זו הסיבה שדפי הנחיתה שלנו לא צריכים להכיל אלמנטים שמסיחים את הדעת

4. מקם את הטופס במיומנות בדף הנחיתה

האנטומיה של דף הנחיתה משפיעה מאוד על שיעור ההמרה של טפסים. לא רק שדף הנחיתה חייב להיות מרגיע וללא הסחות דעת, אלא שהרבה פעמים מתעלמים ממשתנה אחר הקשור לעיצוב הדף: מיקום הטופס.

אפשר לחשוב שהמיקום של טופס יצירת לידים אינו רלוונטי. עם זאת, על פי מחקר שנערך, אתר אחד ראה את שיעור ההמרה של הטופס שלו קופץ ב-24.6% פשוט על ידי הזזתם מצד שמאל לצד ימין של הדף.

כאן, זה תלוי בנו לפקח: אם הלקוחות הפוטנציאליים שלנו רגישים יותר לטופס שנראה מיד בדף הנחיתה, עדיף להעדיף פורמט זה. אם, לעומת זאת, לדפי הנחיתה שלנו עם יותר מידע וצורה נמוכה יותר יש תוצאות טובות יותר, זה תלוי בנו להסתגל. הדבר הטוב ביותר הוא לבדוק ולנטר את הביצועים של הדפים שלך.

5. אל תבקש מספר טלפון (למעט כאשר יש צורך!)

37% מהמבקרים באתר נוטשים את הטופס אם הם נדרשים להזין מספר טלפון. אז אתה צריך לשאול את עצמך את השאלות הנכונות:

 • האם אנחנו באמת צריכים את מספר הטלפון בשלב זה של תהליך הקנייה?
 • האם נוכל להפוך את זה לאופציונלי לייצר יותר לידים?

נטפח את ההובלה בעיקר במייל. לכן זה לא הכרחי לקבל מספר טלפון מיד כדי לטפח את הקשר. 

אם מספר הטלפון חיוני להמשך טוב של הקשר, עדיף לעודד מאשר לדרוש. לדוגמה, אתה יכול להציע תגובה מהירה יותר בתמורה להגברת ההמרות.

6. ככל שזה לוקח יותר זמן, כך זה יותר גרוע?

כמשווקים, גדלנו עם הרעיון שככל שהטופס קצר יותר, כך גדל הסיכוי להמרה.

למעשה, מחקר מתחילת שנות ה-2010 וחזר על עצמו באופן נרחב העמיד את הקשר הסיבתי הזה בין מספר השאלות בטופס לבין שיעור ההמרה.

הרעיון הזה מאותגר כעת על ידי מחקרים חדשים שמראים שהקשר הזה אינו אוניברסלי.

צורה ארוכה יותר לא בהכרח ממירה פחות טוב.

יותר משאלת אורך, זו שאלה של איזון בין רמת המוטיבציה של המשתמש להשיג את הצד שכנגד לבין רמת המאמץ הנדרש להשגתו.

במילים פשוטות יותר, משתמש ינקוט גישת "עלות/תועלת". אם הוא חושב שיש לו הרבה מה להרוויח, הוא יסכים למלא טופס ארוך יותר. הוא ישקול שהמאמץ מוצדק מהערך המוסף של המקביל.

7. התאמת טקסט הכפתור

זהו זה. המבקר מילא את כל השדות בטופס. כל מה שהוא צריך לעשות עכשיו זה ללחוץ על הכפתור. ועכשיו הוא עדיין מהסס.

מה אתה יכול לעשות טוב יותר בשלב הזה?

התאם את הטקסט של הכפתור. במקום "שלח" הנפוץ, למה לא לנסות משהו יותר בהתאם להקשר. "לחץ כאן" מייצר 30% יותר המרות מטקסט ברירת המחדל.

הרעיון כאן הוא להעדיף טקסט, המכוון לפעולה (לכן, רצוי, עם פועל פעולה חזק). אך מרמז שהמשתמש יקבל משהו – ולא יצטרך להתאמץ. לפיכך, אנו יכולים להעדיף. לקבל במקום להוריד, לקבל במקום לשאול ולהתחיל במקום להפעיל.

טריגר קליק הוא משפט קטן שניתן להוסיף מעל או מתחת לכפתור כדי לשכנע או להרגיע את המבקרים בדף שלנו. לדוגמה, עבור דף הרשמה של סמינר מקוון, הטריגר יכול לציין שאם משתמשים אינם זמינים בתאריך האירוע, הם עדיין יכולים להירשם כדי לקבל את השידור החוזר.

8. הסבר את השלבים הבאים

אם אנחנו רוצים שהמשתמש ימלא את הטופס שלנו, אנחנו חייבים להיות שקופים לגבי מה שיקרה בהמשך.

זה לא רק עניין של ברור לגבי מהות התמורה אלא גם של ציון כיצד ולאילו מטרות נשתמש בנתונים שנאספו. מצד אחד זה יגביר את תחושת האמון ומצד שני זה תואם את ה-GDPR.

9. נהל את השיעור של שדות חובה ושדות לא חובה

אין דבר גרוע יותר מאשר להיתקל בטופס שמיד מבקש יותר מדי מידע חובה. זה תלוי בנו לקבוע איזה מידע הוא החשוב ביותר עבורנו, ולהפיץ אותו במשורה בכל הטפסים שלנו כדי למנוע את אפקט החסימה. 

מניסיוננו, לעתים רחוקות לקוחות פוטנציאליים מובלים למלא שדות חובה בעצמם. עם זאת, לא מזיק להשאיר כמה, כל עוד השדות הנדרשים גלויים בבירור, באמצעות גופן מודגש או כוכבית. 

הדבר הטוב ביותר לעשות הוא להכניס כמה שדות לא חובה עבור כל שדות חובה, מכיוון שזה מקל על הלקוח הפוטנציאלי להשלים את המידע. לקוח פוטנציאלי בעל מוטיבציה גבוהה ימלא את כל השדות, אבל לקוח פוטנציאלי שלא ממש רוצה להרחיב עלול לומר לעצמו: “אחרי הכל, אני צריך למלא רק אחד מארבעת השדות!

10. הוסף תוויות לכל השדות שלך

תוויות טפסים חשובות מאוד. הם חייבים להיות ברורים ומדויקים, אין טעם להרחיב אותם. מטעמי נגישות, לא צריך רק למלא את מצייני המיקום, אלא גם לבצע את עבודת הכותרת של השדות. 

אם מציין המיקום שלנו יחזור על מה שאנחנו אומרים בכותרת, נוכל גם להסיר אותו כדי להבהיר את החזותי. עם זאת, זה יכול להיות הזמן לתת דוגמה, להוסיף אינדיקציה או דיוק… כאן, שני התכנים חייבים לעבוד בהרמוניה לנזילות מקסימלית.

יצירת לידים

תוכן עניינים

עוד בנושא...

דילוג לתוכן