חתולים צמחוניים: האם זה קיים?

תוכן עניינים

אנשים צמחוניים רבים מוצאים שזה פשרה להאכיל את חיית המחמד שלהם במזון המכיל בשר. האמונות האישיות שלהם שצריכת בעלי חיים היא שגויה מבחינה אתית עשויה להתרחב גם לאוכל מסורתי לחתולים. בעיקרו של דבר, רכישת מזון לחתולים על בסיס בשר תורמת להרג של בעלי חיים שהם מתעבים.

זו יכולה להיות בעיה קשה. מכיוון שחתולים הם מה שמכונה 'טורפים מחייבים' כלומר החומרים התזונתיים שהם צריכים להישרדות נגזרים מתזונה בשר בלבד. עם זאת, ישנם בשוק מותגי מזון צמחוניים לחתולים. אם האכלת החתול שלך בתזונה צמחונית תגרום לו נזק, למה שהם יהיו במבצע? במאמר נחקור 'האם חתול יכול להיות צמחוני או טבעוני? כדי לראות אם הסרת בשר מהתזונה של החתול שלך היא החלטה מסוכנת.

ההבדל בין תזונה צמחונית לטבעונית

התחלת דיאטה צמחונית יכולה להיות קשה, אפילו לבני אדם. מחקר אחד הציע כי מתבגרים צמחוניים באוכלוסייה עירונית רב-אתנית "נמצאים בסיכון גדול יותר מאחרים למעורבות בהתנהגויות לא בריאות וקיצוניות של בקרת משקל". הסיבה לכך היא שיכול להיות קשה לשמור על המזון הבריא שאנו צורכים אם נגביל את התזונה שלנו. כאוכלי כל, אנו מקבלים חומרים מזינים חיוניים מסוימים מחומרים שונים. על בסיס צמחי ובעלי חיים כאחד.

עם זאת, זה בהחלט אפשרי לבני אדם לקבל את החומרים המזינים הדרושים להם בלי בשר. כפי שאותו מחקר טוען, לא הימנעות מאכילת בשר הופכת את המתבגרים במחקר לחלשים. אפשר לאכול תזונה צמחונית אם הם "ילמדו איך לעשות זאת בצורה בריאותית". זה בא לידי ביטוי על ידי צמחונים וטבעונים בריאים רבים בחוץ. זה עשוי להיות מועיל להסתכל על ההבדל בין שתי קבוצות דומות אלה:

  • תזונה צמחונית. זוהי דיאטה שאינה כוללת צריכת בשר ודגים, אך מתירה מוצרים אחרים שאינם מגיעים מבעלי חיים המומתים למטרה זו. זה כולל ביצים, חלב ודבש שמגיעים ממוצרים מן החי.
  • תזונה טבעונית. זוהי דיאטה דומה, אלא שהיא לא כוללת את כל המוצרים המבוססים על בעלי חיים. בין אם החיה נהרגה כדי לייצר אותם ובין אם לאו.

האם חתולים יכול להיות צמחוניים מרצונו?

כפי שנאמר במבוא, חתולים הם בעלי חיים טורפים. הם עשויים לפעמים להיות חלקים לנתח מסוים או לפרי או לירק. אך הם אינם אוכלי כל אופורטוניסטים או טורפים פקולטטיביים כגון כלבים או חולדות. המשמעות היא שבעוד שהם מקבלים את רוב התזונה שלהם מבשר, ניתן להשלים את השאר במוצרים אחרים שאינם בשריים. זה בדרך כלל בזמנים שבהם בשר דל. ולכן הם צריכים להסתפק עד שהזנת הבשר הבאה תהיה זמינה.

לחתולים, לעומת זאת, יש מורפולוגיה מסוימת. משמעותה שהם יכולים לשרוד רק על רכיבי תזונה חיוניים המצויים באופן טבעי בבשר. הם בעלי נטייה להאכלה טורפים. ומעדיפים את חומצות האמינו המצויות בבשר, דגים, ביצים או אפילו פירות ים. הם גם דוחים רכיבים מסוימים של פירות, ירקות, אגוזים ודגנים כמו חד סוכרים דו-סוכרים.

מסיבות אלו חתול אינו יכול להיות צמחוני או טבעוני מרצונו. הגישה ה'בריאה' לטבעונות וצמחונות דורשת רמת התחשבות שחתולים פשוט לא מסוגלים לעשות.

אם חתולים הם טורפים, האם חתולים צמחוניים ימותו?

לחתולים יש דרישות תזונתיות מסוימות. כמו פחמימות, סיבים, שומנים, חומצות שומן, חלבונים, ויטמינים וחומצות אמינו. חלקם חיוניים יותר מאחרים. אך כולם נחוצים כדי לספק לחתול שלכם תזונה מאוזנת. אם החתול שלך סובל מחוסרים תזונתיים הם עלולים להיות לא בריאים ועלולים למות. חומצת אמינו מסוימת החיונית להישרדות החתול היא טאורין. אם לחתולים אין מספיק טאורין הם ידרדרו באופן משמעותי. תחילה יאבדו את הראייה, יורידו את תפקוד המוח. תחלישו את המערכת החיסונית שלהם ובסופו של דבר יגרמו למוות.

עם זאת, אפילו בשר לחתולים מבוסס טאורין כדי לפצות על מה שאבד במהלך הבישול. חלק מזה הוא טאורין מסונתז , כלומר אינו מופק ממוצרים מן החי. זהו תהליך שאולי נראה לא טבעי. אך הוא טרם הוכיח נזק משמעותי לחתולים הבולעים אותו. חתול טבעוני ימות, אך לא אם הוא לא יאכל בשר. אלא אם לא יצרוך את אבות המזון שמקורם בבשר. באופן ספציפי, חתול צמחוני או טבעוני ימות אם אין לו תזונה משלימה.

חתולים צמחוניים

תוכן עניינים

עוד בנושא...

דילוג לתוכן