איך לעצב בקלות חדר שינה של מתבגר?

תוכן עניינים

להמציא רעיונות אופנתיים לחדר שינה ולעצב חדר שהם אוהבים ואתם מאשרים יכול להיות… מסובך. כל מה שקשור לבני נוער יכול להיות מסובך. אתם רוצים ליצור חלל שמשקף את הטעמים והאינטרסים שלהם, עדיין תואם מעט את שאר הבית, ובעל אורך חיים כך שלא תמצאו את עצמכם מתחדשים כל שנה עד שהם (בתקווה) יעזבו. זה הרבה לבקש מחדר, והרבה לבקש ממך ומהמתבגר שלך לקבל את ההחלטות העיצוביות האלה ללא השראה או הדרכה. אבל למרבה המזל, הבאנו כמה חללים מגניבים שיכולים לעזור לך להסכים על צבעים, נושאים ורהיטים. 

1. העז עם ערכת צבעים בלתי צפויה

בין אם אתם מקשטים חדר שינה של נערה מתבגרת או חדר שינה של נער , מקום טוב להתחיל בו הוא ערכת הצבעים. שוב, דבר איתם, שאלו אותם לגבי הצבעים שהם אוהבים. ואם הם יקשיבו מספיק זמן, הסבירו על התאמה של צבעים. ועזרו להם לבחור כמה צבעים כנקודת המוצא לפלטת הצבעים שלהם. 

2. או לשמור את זה פשוט עם צבעים נייטרלי

אם נראה כי צבע אינו מקום קל להתחיל בו, פשוט שחק בטוח ושמור אותו ניטרלי. קירות לבנים או אפורים, רצפות עץ. עיצוב פשוט יכולים להוות רקע לכל סגנון שמתבגר יביא בסופו של דבר לחלל. תנו לו להרגיש נעים יותר עם שטיחים ושכבות מצעים. ניתן להחליף את שתיהן כדי לשנות את מראה החדר כשהם גדלים והטעם שלהם מתחיל להשתנות. עדיף להתחיל עם בסיס רב-תכליתי שהם עצמם יכולים לבנות עליו לאורך זמן. בנוסף, חדר שינה נייטרלי הוא נצחי כך שלא תמצא את עצמך צריך לקשט מחדש עם כל טרנד.

3. שלבו מקום ללימוד

זה אולי לא מרגש כמו בחירת צבעים או החלטה על טפטים. אבל מקום עבודה פרטי הוא היבט חשוב באמת בחדר השינה של בני נוער. גם אם הם צעירים ומחקר רציני עדיין לא ממש נכנס לעולמם, יעברו רק כמה שנים עד שיהיה צורך בשולחן כתיבה, אז תכננו מראש ותתחילו לפריסה של חדר השינה שלהם.

בחר משהו פרקטי כמובן, אבל הפוך אותו למסוגנן מדי ויתאים לסגנון החדר. אם המקום צר, קבל השראה מחדר השינה הקטן הזה. בחר במשהו קומפקטי וצר שנבנה עם שולחן עבודה ואחסון. 

4. תהיו יצירתיים עם קיר שעם

תנו להם להיות אחראים על מה שהולך על הקיר על ידי הפיכת קיר אחד ללוח שעם ענק. לאחר מכן הם יכולים למלא אותו בעצמם בהדפסים, פוסטרים, תמונות ומזכרות. לא רק שזה נראה מסוגנן, עם יתרון תעשייתי מגניב, אלא שהוא גם מאפשר לבני הנוער שלך לקבל קצת שליטה יצירתית שהם יכולים להחליף באופן קבוע ככל שהם רוצים. בנוסף, משעמם ככל שזה ישמע, הם נהדרים ללימוד ולתיקון.

5. הביאו רהיטים מוזרים

איזה נער לא ירצה כיסא בועות מתנדנד בחדר השינה שלו? אנחנו רוצים כיסא בועות מתנדנד בחדר השינה שלנו! יצירות אמירות כאלה הן שהופכות את חדר השינה של מתבגר למהנה ושובב כי לא משנה כמה מבוגרים הם מתנהגים, המרחב שלהם לא צריך לאבד לגמרי את הצד הילדותי שלו. 

הוספת מקומות ישיבה מהנים גם נותנת לילדים ולחבריהם מקום לבלות הרחק מחדרי המגורים הראשיים. אז אם יש לך מקום, הוסף כמה כיסאות או מושב אהבה לאזור צ'יל-אאוט נינוח.

 6. צור טפט מודגש

טפט הוא דרך ממש קלה ולא קבועה להוסיף קצת צבע ודוגמא מהנים לחדר של בני נוער. אם תשאירו את שאר החדר נייטרלי למדי, תוכלו פשוט לשנות את הטפט כל כמה שנים כדי להעניק לחדר אווירה חדשה לגמרי מבלי שתצטרכו לעצב מחדש לחלוטין. 

לטפט השחור והלבן הנועז המשמש בחדר השינה של הנער הזה יש אווירת רוקנרול מובהקת שמתאימה לסגנון האקלקטי של החדר. זה נועז אבל יש לו גם יתרון של תחכום בוגר, מושלם עבור נער שאוהב להתנסות בסגנונות. 

7. שמור על זה פשוט בחדר שינה משותף

אם אתם מחפשים רעיונות לחדר שינה משותף לבני נוער, החלל הזה הוא הדוגמה המושלמת איך לעשות את זה נכון. שמור על החדר קריר ופשוט, עם סכימה מינימלית, ניטרלית וריהוט מסוגנן אך קלאסי תואם. זהו הבסיס המושלם להתחיל איתו. ואז כל נער יכול להיות יצירתי עם הצד שלו בחדר. לשים את החותמת שלו עם הדפסים ותפאורה. אבל בגלל שיש לך את הבסיס הנקי הזה והרהיטים התואמים, עדיין תהיה לו אווירה של לכידות לא משנה מה יזרקו עליו. 

10. הוסף פופ של תאורת ניאון

הריהוט המסוגנן והמצעים הנעימים, ובכל זאת כל מה שצריך זה תוספת של תאורת ניאון כדי לגרום לו להרגיש כמו מתבגר. זה כמו חדר שינה למבוגרים עם טוויסט של משהו צעיר יותר ואיזה סלוגן חמוד מדי. מוטיבציוני בלי להיות רך מדי. 

חדר שינה לנוער

תוכן עניינים

עוד בנושא...

דילוג לתוכן