התייבשות כלבים וחתולים: איך תמנע מהם להתייבש?

תוכן עניינים

התייבשות אצל כלבים וחתולים היא בעיה שעלולה להיות קטלנית. כבעלים, חשוב לזהות את סימני ההתייבשות כדי שתוכל לנקוט בפעולה דחופה. מניעה תמיד עדיפה על התרופה. והידיעה כיצד להבטיח שהכלב או החתול שלך יהיו לחות היטב היא המפתח לשמירה על בטיחותם. במיוחד במהלך חודשי הקיץ.

מים כונו 'סם החיים' ויש לכך סיבה טובה. זה חיוני לשמירה על תפקודים חיוניים רבים של הגוף. ויסות טמפרטורת הגוף באמצעות נשימה, סילוק חומרי פסולת, שימון מפרקים, אספקת חמצן וחומרי הזנה לתאים דרך זרם הדם, סיוע לעיכול, שמירה על איזון נכון של אלקטרוליטים, ריפוד המוח וחוט השדרה. יותר.

מדוע התייבשות מסוכנת

מצב הידרציה מתייחס לכמות המים בגוף. והיא נקבעת לפי כמה נלקחת באמצעות שתייה ואכילה וכמה הולך לאיבוד באמצעות חומרי פסולת, הזעה, התנשפות ונשיפה. התייבשות מתייחסת לאובדן מופרז של מים עקב ירידה בצריכת מים ו/או איבוד מים מוגבר. מה שמוביל להפחתה בכמות המים בגוף.

למרבה הצער, התייבשות יכולה להיות בעיה נפוצה בקרב חיות מחמד. הגורמים להתייבשות אצל כלבים וחתולים יכולים לכלול כל סיבה שמונעת מהם לשתות. כמו חוסר גישה למים, מחלה שמפחיתה את רצונם לשתות ואיבוד יתר של מים.

אובדן יתר של נוזלים יכול להתרחש עם טראומה (עקב איבוד דם/נוזלים), מחלה חריפה הכרוכה בחום, הקאות או שלשולים, או התחממות יתר במזג אוויר חם או במהלך פעילות גופנית כבדה. חיות מחמד צעירות מאוד, קטנות או מבוגרות יותר, אלה עם בעיות בריאותיות בסיסיות (כגון סוכרת, מחלת כליות, יתר פעילות בלוטת התריס וסוגים מסוימים של סרטן) ואמהות מניקות עלולות להתייבש בקלות.

התייבשות היא בעיה רצינית. אשר אם לא מטופלת, עלולה להוביל לבעיות בריאותיות כמו זרימת דם לקויה, תפקוד לקוי של מספר איברים, חוסר יכולת לווסת את טמפרטורת הגוף, הפרעות קצב לב ובעיות נוירולוגיות. חתולים נוטים במיוחד להתייבשות. ואלה עם התייבשות תת-קלינית כרונית – הנגרמת כאשר בעל החיים אינו שותה את כמות המים המומלצת בכל יום – נמצאים בסיכון למחלת כליות.

איך לדעת אם חיית המחמד שלך מיובשת

אז איך אפשר למנוע זאת? ראשית, אתה יכול להעריך את מצב ההידרציה של חיית המחמד שלך בבית. וזאת על ידי לימוד טכניקות שבהן וטרינרים משתמשים בשגרה. אז בקש מהווטרינר שלך להדגים.

טכניקה אחת, המכונה 'מבחן טורגור העור'. לצבוט בעדינות ולהרים את העור בין השכמות של הכלב או החתול שלך ואז לשחרר אותו. אם הם לחות היטב, העור יחזור במהירות לצורתו הרגילה. אך במצב מיובש, הוא יישאר קצת מורם.

אחר הוא להסתכל על החניכיים של חיית המחמד שלך. הן צריכות להיות מבריקות ולהרגיש לחות כשאתה נוגע בהן עם האצבע. אצל בעלי חיים מיובשים, החניכיים נראות יבשות ויהיו דביקות למגע.

ישנם גם סימנים מסוימים שיש לשים לב אליהם שיכולים להעיד על הכלב או החתול שלך מיובש, הכוללים:

 • אובדן אנרגיה
 • חוּלשָׁה
 • תיאבון מופחת או סירוב לאכול
 • חניכיים יבשות ודביקות
 • הִתנַשְׁמוּת
 • אובדן גמישות העור
 • עיניים שקועות
 • דִכָּאוֹן

אם חיית המחמד שלך מראה אחד מהסימנים הללו, תצטרך לפנות להערכה וטיפול וטרינרי בדחיפות. הווטרינר שלך עשוי להרטיב את חיית המחמד שלך עם נוזלים תוך ורידי. או, במקרים קלים יותר, נוזלים הניתנים תת עורית (לרקמה מתחת לעור).

כמה מים זה מספיק?

בעלים רבים שואלים כמה מים צריכים הכלב או החתול שלהם לשתות בכל יום. הדבר תלוי בגורמים רבים. כולל תכולת התזונה שלהם (רטוב או יבש), תנאי מזג האוויר, רמות הפעילות ושלב החיים.

הווטרינר שלך יכול לייעץ לך לגבי כמה חיית המחמד שלך צריכה לשתות. בהתבסס על הנסיבות האישיות שלה. הם עשויים לבקש ממך לפקח על כך על ידי מדידת ההפרש בין המים שהשארת בחוץ לבין הכמות שנותרה בקערות חיית המחמד שלך מדי יום.

איך להוסיף יותר מים לתזונה שלהם?

האסטרטגיה החשובה ביותר היא להבטיח שהכלב או החתול שלך שותים כמה שהם צריכים. אז נסה את העצות הבאות לשמירה על לחות של כלבים וחתולים :

 • הנח מספר קערות של מים מתוקים במקומות שונים בבית.
 • החליפו את המים מדי יום כדי לשמור אותם טריים ונקיים ונקו את הקערות על בסיס קבוע.
 • ודא שיש לפחות קערת מים אחת לכל חיית מחמד בבית ואחת נוספת כדי למנוע תחרות.
 • שמור קערות מים במקומות הנגישים לחיות מחמד עם דלקת פרקים או בעיות ניידות אחרות (כלומר לא רחוק מדי וללא מדרגות או מכשולים לנווט כדי להגיע למים).
 • ניסוי עם מזרקות מים או מקורות אחרים של מים נעים, שכן זה מעודד חתולים רבים לשתות יותר ועשוי לספק גירוי נפשי.
 • הציעו קוביות קרח או ארטיקים לחיות מחמד עם פינוקים קפואים בפנים.
 • הוסף מים למזון של החתול שלך, ספק מזון רטוב או טעם את מי השתייה שלו במיץ משימורים של טונה או מרק עוף דל נתרן.
 • בעוד שחתולים לא אוהבים מים ליד קערת האוכל שלהם, אתה יכול למקם את קערת המים של החתול שלך בקרבת מקום כדי לעודד אותם לשתות בזמן האוכל.
 • התנסו עם סוגים שונים של קערות מים לחתולים (חלקם לא אוהבים פלסטיק ורבים מעדיפים קערות בעלות פה רחב כדי שהשפם לא יגע בדפנות).
 • שוחח עם הווטרינר שלך על תוספי הידרציה לחתולים, כגון מים מועשרים בחומרים מזינים.

אם לחתול שלך יש מחלת כליות, הקפד על בדיקות סדירות על ידי הווטרינר שלך. אשר יעריך באופן שגרתי את מצב ההידרציה שלו.

הגנה על חיות המחמד שלך ממכת חום והתייבשות

יש להגן על חיות מחמד גם מפני מכת חום. המכונה גם לחץ חום, זה כאשר חיות מחמד מתחממות יתר על המידה עד כדי כך שהן כבר לא יכולות לקרר את עצמן באמצעים רגילים וזה יכול לגרום לפציעה ברקמות ואפילו למוות.

כדי למנוע מכת חום, חיוני שחיית המחמד שלך לעולם לא תישאר בחלל חם ולא מאוורר. תמיד תהיה לה גישה למי שתייה טריים ולצל. ושלא תתאמן בתנאים חמים או לחים. סיבה נפוצה למכת חום היא השארת חיות מחמד במכוניות. מה שמסוכן גם בימים קלים (גם אם החלונות מופלים או שהמכונית בצל). בגלל המהירות שבה הטמפרטורה יכולה לעלות עקב ספיגת חום על ידי מתכת וזכוכית.

גזעים ברכיצפלים/בעלי פנים שטוחים (כלבים וחתולים כאחד) רגישים במיוחד למכת חום.

הסימנים למכת חום כוללים תסיסה, התנשפות, ריר, הקאות, חולשה, קשיי נשימה, תסמינים נוירולוגיים (כגון התקפים ורעד) וקריסה. מדובר במצב חירום המצריך עזרה ראשונה (מריחת מים קרים) וטיפול וטרינרי דחוף.

דואגים לתינוקות הפרווה שלנו

להחזיק כלב או חתול מחמד הוא חוויה משנה חיים. מכיוון שהם מביאים כל כך הרבה אהבה ושמחה לחיינו. התראה מראש לגבי כל סיכונים לבריאותם, לדעת כיצד למנוע אותם ומתי לפנות לטיפול וטרינרי הוא המפתח לשמירה על בטיחותם וטובתם.

עם ביטוח חיות מחמד, החשבונות הווטרינרים שלך עבור תביעות מאושרות יהיו נמוכים בהרבה. מה שייתן לך את השקט הנפשי לדעת שאתה יכול לפנות לטיפול וטרינרי בהקדם האפשרי. שהוא חיוני לכל מחלה או פציעה בלתי צפויה.

התייבשות כלבים וחתולים

תוכן עניינים

עוד בנושא...

דילוג לתוכן