הקאות אצל כלבים- כל המידע

תוכן עניינים

הכלב שלך מקיא ? הקאת כלבים יכולה להיות מבולגנת ולא נעימה. החדשות הטובות הן שהקאות אצל כלבים בדרך כלל אינן מצב חירום חמור. עם זאת, אתה לא צריך להתעלם ממנו. יכול להיות שלכלב שמקיא יש בעיות תזונתיות, דלקת לבלב או משהו אחר. חשוב לטפל בהקאות של הכלב שלך כדי שתוכל לעזור לחיות המחמד שלך להרגיש טוב יותר. חשוב לוודא שזה לא סימן למשהו רציני יותר.

למה כלבים מקיאים?

כלבים מקיאים מסיבות שונות, חלקן חמורות יותר מאחרות. לפעמים קל לקבוע את הסיבה, כמו כשאתה רואה צעצוע לעוס בקיא. או שאתה יודע שהכלב שלך אכל משהו לא הולם, כמו מזון לא בריא של בני אדם. פעמים אחרות זה הרבה יותר קשה לקבוע את הסיבה להקאה. זה אולי נראה דוחה ביותר. כדאי לבחון את ההקאה לפני שתנקה אותו.

סיבות תזונתיות

חוסר שיקול דעת תזונתי יכול להיות אחד הגורמים להקאות אצל כלבים.  זה קורה לעתים קרובות לאחר שכלב נכנס לפח או אוכל שאריות שולחן. בחינת ההקאה והתנהגות הכלב שלך לאחר הפסקת ההקאות יכולה לתת לך רמזים לסיבה. אם הכלב נראה טוב יותר לאחר ההקאה, סביר להניח שזו הייתה בעיה תזונתית ועשויה להיפתר ללא סיבוכים נוספים. השגח מקרוב על הכלב שלך ליום או היומיים שלאחר מכן. צפה לעוד הקאות או סימני מחלה אחרים .

בעיות בריאות

הקאות עשויות להיגרם גם ממשהו חמור יותר, כגון בליעת רעלנים, חסימת מערכת העיכול, דלקת לבלב ועוד. אחד מסימני המחלה השכיחים ביותר המדווחים על ידי בעלי כלבים. הקאות עשויות להיות מלווה בשלשול , אובדן תיאבון או עייפות.  לא רק שחשוב להבין מדוע כלבים מקיאים, אלא גם לדעת כיצד להגיב כשהכלב שלך מקיא.

טיפול בהקאות אצל כלבים

זה בדרך כלל לא רציני אם לכלב שלך יש פעם אחת או שתיים של הקאות. אתה גם לא מתקשר לרופא שלך בכל פעם שאתה חש כאבים בבטן. עם זאת, חשוב לך לנקוט באמצעי זהירות נוספים כאשר הכלב שלך חולה. מכיוון שכלבים לא יכולים לספר לנו איך הם באמת מרגישים. למעשה, כלבים עשויים באופן אינסטינקטיבי להסתיר מחלה למשך זמן רב ככל האפשר, כאינסטינקט הישרדות. יש כלבים חולים שמתנהגים כאילו הם מרגישים בסדר כשהם ממש לא.

בודקים את הקיא

אם הכלב שלך מקיא, קודם כל תסתכל על החומר שהקיא.

 • האם זה אוכל?
 • האם זה בעיקר מרה או ריר? איזה צבע זה?
 • האם הקיא מכיל קצף לבן, מים או דם?
 • האם מעורבבים בתוכם חתיכות של צעצועים, בגדים או חומר בלתי אכיל אחר?

זה רעיון טוב להכניס כל חפץ זר שאתה עשוי למצוא לתוך שקית. למקרה שהווטרינר שלך צריך לראות אותם מאוחר יותר. אם יש לו עייפות, שלשול או סימני מחלה אחרים בנוסף להקאות, רשום גם את זה.

המתן והתבונן

לאחר שכלב מקיא, בדרך כלל עדיף למנוע מזון למספר שעות ולהתבונן, אך אל תמנע מים.  אם הכלב שלך מקיא פעם אחת ואז מתנהג כרגיל. אתה יכול לחזור לשגרת ההאכלה הרגילה בתוך שש עד 12 שעות. פשוט המשך לעקוב אחר חיית המחמד שלך עבור הקאות וסימני מחלה אחרים.

מתי להתקשר לווטרינר

לעולם אל תתן תרופות ללא מרשם  ללא עצת הוטרינר שלך. אם הקאות מתרחשות כמה פעמים במהלך היום הראשון ועדיין מתרחשות למחרת, פנה לוטרינר. אם הכלב שלך לא אוכל במשך יומיים ברציפות, עליך לפנות לווטרינר גם אם ההקאות פסקו. שלשול מתרחש לפעמים במהלך או לאחר פרקי הקאות. התקשר לוטרינר אם השלשול של הכלב שלך לא מתחיל להשתפר תוך יום או יומיים.

גם הקאות כרוניות (מתמשכות או יותר מפעם ביום) אינן נחשבות נורמליות. אם הכלב שלך מקיא "לסירוגין" במשך יותר מיום או יומיים, עליך לקבוע פגישה עם הוטרינר שלך. בנוסף לבדיקה גופנית, ייתכן שתידרשנה בדיקות נוספות.

בנסיבות מסוימות, עליך  ליצור קשר עם הווטרינר שלך  באופן מיידי: 

 • הקאות חוזרות על עצמן לעתים קרובות במשך מספר שעות ברציפות.
 • הכלב שלך מקבל תרופות שעלולות לגרום להקאות (הפסק לתת את התרופה והתקשר לוטרינר שלך).
 • אתה חושד שהכלב שלך בלע גוף זר, כגון צעצוע או לבוש.
 • הכלב שלך מראה עייפות קיצונית או חוסר תגובה.
 • אתה חושד שהכלב שלך בלע רעלן.
 • אתה רואה כמויות מוגזמות של דם בחומר שהקיא (כתמים קלים בדם אינם מקרה חירום, אבל התקשר לוטרינר אם זה נמשך).
 • לבטן הכלב שלך יש מראה נפוח.
 • נראה שהבטן של הכלב שלך כואבת. 
 • צבע החניכיים של הכלב שלך חיוור, לבן, כחלחל או אפור. 
 • הכלב שלך מתקשה לנשום.
 • אתה בספק אם מצבו של הכלב שלך חמור.

אַזהָרָה

אם הכלב שלך מקיא יותר מיום אחד, גש לוטרינר מיד. זה עשוי להיות סימן לחסימת מערכת העיכול (כמו גוף זר) או מחלה קשה אחרת.  כמו תמיד, תקשורת עם הווטרינר שלך היא חלק חיוני בשמירה על בריאות הכלב שלך .

הקאות אצל כלבים

תוכן עניינים

עוד בנושא...

דילוג לתוכן