כלב ותוכי יכולים להסתדר? חטיפים לכלבים ותוכים יסייעו בעניין

תוכן עניינים

אם כבר יש לכם כלב ואתם שוקלים לאץ תוכי, תידרש קצת עבודה כדי לשלב אותם באותו משק בית. למרות שזה יכול להיות אתגר לאמן כלבים ותוכים להסתדר, זה אפשרי כל עוד אתה סבלני ותמיד עושה אמצעים לבטיחות.

הצג את הכלב שלך לתוכי

כלבים, כמו חתולים , הם טורפים בטבע, ורובם באופן טבעי יראו בתוכי טרף שיש לרדוף ולכבוש. גם אם הכלב שלך ביישן עם דחף טרף פחות בולט מאחרים, האינסטינקט לצוד ציפור תמיד יהיה קיים.

התחל בקצב איטי מאוד כאשר אתה מציג את הכלב שלך לציפור שלך. הביאו אותם במגע אחד עם השני מספר פעמים. למשך מספר דקות בלבד, במהלך מספר שבועות. המטרה היא שבסופו של דבר יהיה להם נוח ביחד. שתוכלו להתחיל להגדיל את זמן ההתרועעות שלהם. בהחלט אל תנסה להאיץ את זה. מכיוון שחיפזון עלול להוביל לחוויה מלחיצה או טראומטית או לתאונות חמורות.

בחר אזור נייטרלי

כאשר אתה מציג את הכלב שלך לראשונה לתוכי שלך. בחר אזור נייטרלי שאף בעל חיים לא יופרע בטריטוריה שלו. עבור תוכים, זה יהיה חדר שבו הכלוב שלהם אינו ממוקם בדרך כלל. עדיף מקום שבו הם מבלים זמן קצר. הוצאת החיות מהסביבה המוכרת תעזור להפחית את הסיכויים להתנהגות תוקפנית ולהפוך אותן לנעימות יותר באופן כללי.

חטיפים לכלבים או חטיפים לתוכים- תגמל את הכלב והתוכי שלך

דבר אחד המשותף לכלבים ולתוכים הוא שלעתים קרובות די קל להסיח את דעתם ולשחד את שניהם באוכל. להציע להם שפע של פינוקים טעימים יכולה להיות דרך מצוינת לתגמל כל אחד מהם על התנהגות טובה בשלב ההיכרות של מערכת היחסים שלהם. הקפד להחזיק שפע של חטיפים לכלבים וכן חטיפים לתוכים בהישג יד לפני תחילת הפגישות שלך איתה.

פט ספורט מוג'ו צעצוע צף למילוי חטיפים בריח וניל לכלבים
טרו וט מולטי פורפס חטיף חלבון הידרוליזה לכלב 400 גרםקיקי מקלות דבש פירות אקזוטיים לתוכי בינוני

פקח תמיד על הכלב והתוכי

לאחר מספר מפגשים של הכנסת התוכי והכלב לאותו חדר יחד. אתה יכול להתחיל לאפשר לכלב שלך להיות מחוץ לרצועה באזור. כל עוד הוא ממשיך להתנהג יפה ולא להציק לתוכי. עם זאת, למען הגנת התוכי שלך, לעולם אל תאפשר לה לצאת מהכלוב בזמן שהכלב נוכח. ולעולם אל תשאיר את החיות באותו חדר יחד ללא השגחה. תאונות תמיד יכולות לקרות, אפילו עם הכלבים המאומנים והאמינים ביותר. הדרך הטובה ביותר להפחית את הסיכון עבור התוכי היא פשוט לשמור אותו בתוך הכלוב בזמן שהכלב בסביבה.

תהליך ההיכרות בין הכלב לתוכי

חשוב להכיר בכך שהקושי של תהליך זה יהיה שונה למדי בהתאם לגזע ולגיל של הכלב שלך. אם הכלב שלך הוא גור, האימון וההיכרות ידרשו יותר עקביות וזמן. כמו כן, אם לכלב שלך יש אינסטינקט ציד חזק, יידרש יותר מאמץ כדי להציג אותו לציפור שלך. זכור את הגורמים הללו כשאתה מתחיל בתהליך ההתאקלמות, אך אל תתייאש. כל עוד תשקיעו מאמץ, רוב חיות המחמד יבינו בסופו של דבר איך לחיות בצורה ידידותית באותו מרחב.

טעויות שיש להימנע מהן

כדי להימנע מבעיות, הימנע משתי צעדים שגויים נפוצים בעת הצגת הכלב שלך לציפור המחמד שלך:

  • אין להחזיק אף אחת מהחיות בצורה רופפת בחדר במהלך מפגש חיות המחמד שלך. ודא שהציפור שלך ממוקמת היטב בתוך הכלוב שלה בכל עת כשהכלב נוכח. תמיד שמור על הכלב שלך ברצועה. אי ריסון של אחת מהחיות עלול לגרום לאסון אם אחת מחליטה להסתער על האחרת. עד שתקבעו ששניהם נוחים, השאירו אותם סגורים.
  • ודא שהציפור שלך נמצאת בכלוב ציפורים בגודל מתאים ושהדלת סגורה. כמו כן, הנח את הכלוב של הציפור שלך במקום בו הכלב שלך לא יוכל לקפוץ ולהגיע אליה.
כלוב אליסה לתוכים האכלת יד

כלב ותוכי

תוכן עניינים

עוד בנושא...

דילוג לתוכן