האם חתולים יכולים לאכול מזון לכלבים?

תוכן עניינים

להחזיק חתול וכלב באותו בית יעלה הרבה נושאים שונים. הפעם הראשונה שאתם מציגים אותם זה לזה יכולה להיות עניין קשה. מכיוון שהם יצטרכו זמן כדי להכיר ולהרגיש את היחסים שלהם כשהם נמצאים יחד. עם זאת, ברגע שהם מתמקמים, אתה עשוי לראות שהם מתחילים לפתח קשר חזק וייחודי. הם יחלקו שטח ברכיים, יתכרבלו באותם מצעים ואפילו יתמודדו על אותם שאריות כשאתם מבשלים במטבח. למרבה הצער, כשהם מתחילים לחלוק את אותה קערת אוכל, זה עשוי להיות סיבה לדאגה.

במאמר נבדוק האם חתולים יכולים לאכול מזון לכלבים ומה עלול לקרות אם הם יעשו זאת. כדי לעשות זאת נצטרך לבחון את ההבדלים בין תזונה של חתולים לכלבים. כמו גם מה אתה יכול לעשות כדי להיצמד לסקרן שלהם.

ממה עשוי מזון לכלבים?

גם מזון לכלבים וגם מזון לחתולים מגיע בפורמולציות שונות עם מרכיבים וטעמים שונים. ישנם גם מתכונים מעוצבים במיוחד לכלבים בהתאם למצבם הבריאותי, גילם, הגזע והגודל. למרות העובדה שהם נוצרים עם וריאציות אלה, המזון לחתול מנוסח בצורה שונה מזו לחתולים.

מזון לכלבים מכיל כמות גבוהה יותר של ריכוזים גבוהים של בטא-קרוטן. דבר חיוני להתפתחות תקינה של כלבים. זה נובע מהצורך להפוך לוויטמין A. בכלבים מבוגרים בטא-קרוטן חשוב במיוחד מכיוון שהוא יכול לשחזר באופן ספציפי תגובות חיסוניות שהתעוררו בגיל. מזון לכלבים מאופיין גם בכך שהוא עשיר בויטמינים, סיבים ופחות חלבונים ושומן מאשר מזון לחתולים. ההבדל האחרון נובע מהנטייה של הכלב לעלות במשקל ביתר קלות אם המרכיבים הללו מוגברים, דבר שיקרה אם תתנו לכלב לאכול מזון לחתולים באופן קבוע.

מסיבה זו, עדיף לכלב לא לאכול מזון לחתולים. יש לקחת בחשבון את המינים, הגזע והגיל שלהם ומזון לחתולים לא יענה על הצרכים הספציפיים הללו, במיוחד לאורך תקופה ממושכת.

בחנות חיות בנתניה תוכלו למצוא מגוון רחב של אוכל לחתולים מהמותגים המובילים ביותר.בין היתר תמצאו גם אוכל לחתולי רחוב, מוזמנים ליצור איתנו קשר בכל שאלה.

ממה עשוי מזון לחתולים?

בניגוד לתזונה של כלב, חתולים זקוקים למזון עשיר בחלבון ושומן. זה גם צריך להיות נמוך יותר בסיבים . חתולים זקוקים לתוספת ויטמין A מכיוון שהם אורגניזם שאינו מסוגל לבצע חילוף חומרים בעצמם. אותו הדבר קורה עם טאורין, חומצת אמינו שחתולים בטבע מקבלים מאכילת בשר נא, במיוחד פסולת כמו כבד או לב. מכיוון שמזון מסחרי לחתולים אינו נא ולא תמיד מכיל את המרכיבים הללו, יש להוסיף אותו למזון במהלך הייצור. אל לנו לזלזל עד כמה הטאורין חשוב לבריאות החתולים שלנו. תזונה שחסרה מספיק בטאורין תוביל לבעיות בריאות שונות בחתולים כולל מחלות לב. זה משהו שצריך לקחת בחשבון אם אתה חושב לספק מזון גולמי לחתולים.

כאשר אתה בוחן את התזונה והצרכים התזונתיים של החתול שלך באופן כללי, אתה צריך לזכור שהם טורפים מחייבים. זו הסיבה שהם דורשים כל כך הרבה חלבון בתזונה שלהם. אם אין להם כמויות מספיקות של חלבון, לא תהיה להם את האנרגיה הדרושה לביצוע הפעילות הגופנית שלהם במהלך היום. למרות שחתולים עשויים להיראות לפעמים כמו חיות עצלות. למעשה הם שורפים הרבה אנרגיה במהלך משחקים או בציד. אם לחתול יש מחסור בחלבון, הוא לא רק יהפוך לרדום, אלא יכול לפתח מחלות קשות.

יסוד הכרחי נוסף בתזונה החתולית הוא חומצה ארכידונית. חומצת שומן רב בלתי רוויה מסוג אומגה 6 הנחוצה לבריאות החתול. כלבים יפיקו את זה באופן טבעי מהמזון שלהם, אבל חתולים לא.

האם זה רע לחתול לאכול מזון לכלבים?

אנשים רבים שמים את קערות ההאכלה של חיית המחמד השונות שלהם באותו מקום למטרות מעשיות ותברואה. אם לא נשמור עליהם עין נשר, אין זה נדיר שאחד יחטוף את האוכל של השני. זה יכול להיות בגלל שהם סיימו את שלהם והם עדיין רעבים או שהם פשוט סקרנים. יש אנשים שעלולים להיכנס לפאניקה ולדאוג אם יש סיכוי להרעלת מזון.

האמת היא שאין חשש כבד אם חתול אוכל מזון לכלבים או אם כלב אוכל מזון לחתולים. במשך תקופה ממושכת, אף אחד מהחיים לא יוכל לקבל את כמויות התזונה הנחוצות להם. אם הייתם הופכים את זה למנהג נפוץ, החתול או הכלב יחלה ועלולים לפתח כמה בעיות בריאותיות חמורות ארוכות טווח.

במידה והאכלת את החתול שלך במזון כלבים במשך זמן משמעותי, תצטרך להסתכל על ההתנהגות והרווחה הפיזית שלו. אם אתה רואה סימנים כגון אי נוחות, הקאות, שלשולים, או בעיות קשורות, סביר להניח שאתה מתמודד עם מחסור תזונתי. בטווח הארוך זה עלול להוביל לתת תזונה, אי ספיקת כליות או מחלת כבד. אם לא מטופלים, מצבים אלה עלולים להיות קטלניים עבור חתולים.

האם אוכל להאכיל את החתול שלי במזון כלבים במקרה חירום?

ישנן נסיבות שבהן ייתכן שאין לך מזון לחתולים בהישג יד. אולי אתה גר באזור מרוחק ומתגעגע לחנות היחידה קילומטרים לפני שהיא נסגרת. ייתכן שיש לך כלב שנכנס לסלון והצליח לגייס את אחרון האוכל לחתולים לפני שהספקת להגיע אליו. אולי פשוט שכחת לקנות כמה. אם זה המקרה, אז אתה עשוי לתהות אם אתה יכול להאכיל את החתול שלך במזון כלבים במקרה חירום. התשובה היא כן. בעוד שהחתול יחמיץ כמה חומרים מזינים חיוניים בטווח הארוך, יש מספיק חומרים מזינים במזון הכלבים כדי לעזור לחתול עד שתוכל לקבל עוד קצת. זה יהיה טוב יותר מרעב ברוב המקרים. אם החתול יבחר לאכול את זה יכול להיות סיפור אחר.

למרות שחתול יכול לאכול מזון לכלבים במקרה חירום, ייתכן שזו לא האפשרות הטובה ביותר. במקום זאת, אתה יכול להכין אוכל ביתי לחתולים שישביע את הרעב שלהם. ויהיה יותר סביר שיספק את החומרים המזינים שהם צריכים.

כיצד למנוע מחתול לאכול מזון לכלבים

אם החתול שלך נראה באופן קבוע יותר מתעניין באוכל של הכלב מאשר במזון שלו או שהוא פשוט תאב בצע, אולי תרצה למצוא כמה דרכים להימנע מכך. הנה כמה טיפים שיעזרו לכם לשמור על עצמם:

  • השתמשו בקערות בעיצוב שונה. לכלבים ולחתולים יש את היכולת להבחין בין צורות וגדלים, כך ששתי קערות שנראות דומות מדי עלולה להקשות עליהם להבחין מי זה איזה. ייתכן שצבעים שונים לא יספיקו. קנו מנות אוכל בגדלים שונים או אפילו לכו על צורות שונות לחלוטין.
  • קבע לוחות זמנים להאכלה. בין אם אתה מבלה כל היום בבית ובין אם לא, יש חשיבות מכרעת ללוח הזמנים של האכלה לשני החיות. חתולים וכלבים הם יצורים של שגרה, אז הם ילמדו מהו זמן האכלה. על ידי שליטה מתי הם אוכלים ועידודם לאכול בזמנים ספציפיים, סביר שהם ילכו לחפש את האוכל של חיית המחמד האחרת.
  • הגישו את האוכל במקומות שונים. ייתכן שהכלב והחתול נמצאים באותו לוח זמנים אכילה, אבל אם תציבו את המזונות שלהם במקומות שונים, סביר להניח שהם ילכו לאחרים לאוכל.
  • משמעת. באמצעות חיזוק חיובי, אתה יכול לאמן גם כלבים וגם חתולים לאכול רק מהמנה שלהם. מתן 'לא' נחרץ אם אתה רואה אותם אוכלים מהקערה של האחר יכול להיות מועיל, אבל רק אם הם פועלים. אם אתה נוזף בהם לאחר מעשה הם לא יבינו וזה יכול לגרום להם ללחץ.

דרך נוספת להבטיח שהחתול שלך אוכל רק מהמנה שלו היא להשתמש בשיטת היי-טק. ניתן להשתיל שבבים כדי לעזור לשחזר אותם אם הם הולכים לאיבוד. ניתן להשתמש באותו שבב על מזין אלקטרוני שנפתח רק כאשר השבב הימני עובר לפניו. המשמעות היא שהמאכיל ייפתח כשהכלב מתקרב, אבל לא כשהחתול יפתח.

חתולים מזון לכלבים

תוכן עניינים

עוד בנושא...

דילוג לתוכן