איך תתמודד עם אשפוז של הילד שלך?

תוכן עניינים

כשאתה מדמיין את ילדיך הצעירים, אתה מדמיין אותם חזקים, אנרגטיים, שמחים ובריאים. אתה מדמיין אותם רצים החוצה, נופלים ומגרדים את הברך, ואז קמים וממשיכים לרדוף אחרי החברים שלהם. המקום האחרון שאתה מדמיין אותם הוא במיטת בית חולים.

למרות זאת, אשפוז פעוט הוא משהו שהורים צריכים להתמודד איתו, וכל הורה הולך להגיב אליו אחרת. כאשר ילדך דורש אשפוז בבית חולים, זה עלול לעורר שורה של רגשות. כמו פחד, לחץ, חרדה, עצב, הלם והכחשה, כעס, ואולי אשמה. לא לכולם יש את אותם רגשות או שיש להם אותם באותו זמן. הצעד הראשון הוא להכיר בכל מה שאתה מרגיש ולנסות לקבל את זה כרגיל.

משם תוכלו להתחיל להתמודד עם המצב באופן שיועיל לבריאות הפיזית והנפשית גם שלכם ושל ילדכם. לפניכם הטיפים והאסטרטגיות שלהם להתמודדות עם השהות בבית החולים של ילדכם בכוח ובחוסן.

ניהול מתח בעת אשפוז הילד שלך

כל הורה חווה לחץ על בסיס יומיומי. אבל כשאחד מהילדים הקטנים שלך מאושפז בבית החולים, הלחץ הזה יכול להגיע לרמות בלתי נסבלות. מיליון מחשבות מתרוצצות במוחכם, מהמטלות המיידיות לביצוע ועד מה-אם בסופו של דבר.

כדי לשמור על הלחץ ברמה נורמלית, חשוב לא לתת למחשבות שלך לנדוד רחוק מדי במורד הדרך. העדף את מה שצריך לעשות באופן מיידי. ואז, המשך לפריט הבא ברגע שזה יסתיים. לאפשר לעצמך להתמקד רחוק מדי בעתיד יגרום לך יותר לחץ ברגע

אם אתה מרגיש שלחץ או פחד עומדים להכריע אותך, תיקח רגע לעצמך להרגיש את הרגשות האלה במשך פרק זמן מוגדר בכל יום. הגדר טיימר ל-10 או 15 דקות, ואז השתמש בזמן הזה כדי לומר את הדאגות שלך בקול, עם או בלי מאזין. או לכתוב כל דבר אחרון שאתה כועס עליו. כשהזמן נגמר, תפסיק. זה יכול לעזור לך לשמור על רגשות חזקים בנפרד. ללא קשר ישיר למחשבות ותגובות, כך שאתה חופשי לעשות מה שצריך לעשות בשאר הזמן.

יצירת מערכת תמיכה

במהלך אשפוז, אתה מערכת התמיכה של ילדך וחשוב לך, כהורה, שתהיה לך מערכת תמיכה משלך. צורת התמיכה הגדולה ביותר היא שיש מישהו שזמין להקשיב, בין אם מחוץ לבית החולים או בתוך בית החולים.

אם אתה צריך יותר תמיכה מעשית, כמו עזרה עם הילדים שבבית, אל תחכה שאנשים יציעו זאת. תגיד לאנשים מה אתה צריך. הם לא יכולים לקרוא את המחשבות שלך. למד אותם לשאול, 'איך אני יכול להיות שם בשבילך?' במקום לתת עצות או לקפוץ לפתרונות. לחפש את התמיכה המדויקת שאתה צריך. בין אם זה בייביסיטר, חיבוק או אוזן קשבת. זה יכול להגיע רחוק לקראת הפחתת תחושות הבדידות והדאגה.

מערכות תמיכה מסייעות להפחית תחושות של בידוד, בדידות, חרדה, מתח ודיכאון. לעיתים קרובות ניתן למצוא קבוצות תמיכה בבתי חולים או במרכזים קהילתיים. אם אתה לא מרגיש בנוח בקבוצה גדולה,הדבר החשוב ביותר הוא להימנע מלהיות לבד. אולי תרגיש צורך לזחול למיטה ולכסות את הראש. זה עשוי להיות סימן לכך שאתה מרגיש מדוכא ואתה צריך לפנות לעזרה.

לקבלת תמיכה מעשית, כגון לינה מקומית אם ילדכם מאושפז רחוק מהבית, דברו עם צוות בית החולים.

הפוך את בית החולים לנוח יותר בזמן האשפוז

מומחים מסכימים ששינוי חדר בית החולים עם חלקים קטנים מהבית היא הדרך הטובה ביותר לגרום לילדים להרגיש יותר בנוח.

רעיונות נוספים: כרית או מנורת לילה של הילד ושמיכה אהובה, פרווה, צעצוע או ספר . כדאי להורים לשאול אם ילדים יכולים לישון בפיג'מה שלהם מהבית. אילו הזדמנויות משחק יהיו זמינות והיכן הם יכולים לשחק. אם ומתי קרובי משפחה וחברים יכולים לבוא לבקר ואם הם יחלקו חדר עם ילד אחר.

עבודה עם רופאים

התקשורת עם צוות הרופאים של ילדכם יכולה להיות מלחיצה, מכריעה או אפילו מביכה אם אינכם מבינים על מה הם מדברים. אבל יש צעדים קונקרטיים שאתה יכול לנקוט כדי להרגיע את הרגשות האלה.

כדאי ללמוד את השמות, התפקידים וההתמחויות של כל אחד מחברי הצוות הרפואי של ילדכם. בבית חולים יכולים להיות אנשי מקצוע רבים ושונים. חשוב ללמוד מי כולם ומי עושה מה.

לעולם אל תניח שהרופאים לא יכולים או רוצים לדבר איתך בצורה שאתה מבין. יש דרך אחת להבטיח שלא תפספס שום דבר. גייס מבוגר אחר (לא הורה שותף) ככותב הערות במהלך פגישות עם רופאים. כשאתה לחוץ, קשה לדבר, להקשיב ולכתוב בו זמנית. בקש מהעוזר שלך לרשום מידע על תרופות, מינונים ותדירות. כמו כן שמות ומספרי טלפון של מומחים אחרים וכל הנחיות חשובות אחרות.

שאל שאלות

זה נפוץ מאוד לעלות שאלות וחששות במהלך היום ואז לשכוח להעלות אותם בזמן שהרופאים של ילדכם נמצאים בחדר. לכן תרשמן הכל, גם אם זה נראה חוזר על עצמו. אז כשאתה מדבר עם הרופאים של ילדך, קרא את השאלות מהרשימה שלך. לעיתים קרובות תגלה שכמה מהשאלות שלך כבר נענו על ידי אלה שכבר שאלת. אבל כתיבתן והקראתן מאפשרת לך לשאול כל מה שתרצה.

מומלץ לחזור על ההוראות במילים שלך במקום פשוט לבקש אותן פעם שנייה. כדי לאשר שאתה מבין נכון הוראות ספציפיות. בדרך זו, אתה בטוח ב-100% שאתה יודע מה לעשות.

מתכוננים לשינויים

כאשר ילד צעיר זקוק לאשפוז ממושך בבית החולים, שלב זה מתחיל לעתים קרובות עם מידה רבה של חוסר ודאות. ואי ודאות זו עשויה עדיין להתקיים כאשר הגיע הזמן לחזור הביתה. הדבר היחיד שאתה יכול לדעת לפחות בטווח הקצר, הוא שסביר להניח שהחיים שלכם עומדים להשתנות. בהיערכות לשינויים כאלה, מומחים מדגישים את חשיבותה של כנות.

בכל הנוגע לצעדים קונקרטיים שיכולים להכין אותך למעבר הביתה מבית החולים,חשוב לוודא שאתה מבין את תוכנית הטיפול לאחר הטיפול של ילדך בשלמותה. אל תפחד לבקש הוראות כתובות בשפה שאתה יכול להבין. בקש מספרי טלפון של מוקד שאתה יכול לפנות אליהם אם אתה מוצא את עצמך מבולבל.

בשורה התחתונה, זה בסדר להרגיש לחוץ. המום ואפילו מפוחד כאשר הילד שלך צריך להתאשפז. אבל יש צעדים שאתה יכול לנקוט כדי להפוך את הדברים לניתנים יותר לניהול. עבורך ועבור הקטן שלך, שיעזרו לשניכם לעבור את זה.

אכילה מודעת ילדים

תוכן עניינים

עוד בנושא...

דילוג לתוכן