איך להגדיר יומן משפחתי מאורגן?

תוכן עניינים

אני אחת מאותן אמהות שיש להן הכל בראש. אני יודעת באילו ימים ושעות להביא את בתי לבלט. מתי שחייה והתעמלות. אני יודעת מתי הגיע הזמן לניקוי השיניים של בעלי. יש רק בעיה אחת: אני היחידה שיודעת מתי הפעילויות והפגישות של כולם. נשמע מוכר?

לנהל יומן משפחה ולהיות מאורגנים

ניתן להשתמש ביומן כדי להישאר מעודכנים בלו"ז המשפחתי. כך גם בני הבית יכולים לבדוק בקלות את היומן בכל זמן נתון. השימוש בלוח שנה משפחתי מקל על אורח החיים המטורף בו אנו חיים. מציאת מערכת טובה שעובדת עבור המשפחה שלך יכולה להוריד את הלחץ ולעזור להישאר מאורגנת. זה גם יכול לעזור לתכנן את העתיד. להיות מאורגנים כמשפחה זה אחד הדברים הטובים ביותר שאפשר לעשות כדי להפחית את הלחץ בבית. כאשר יש תמונה ברורה של הימים והשבועות הבאים, אתם מצוידים טוב יותר לקבל החלטות תזמון. פחות סביר שתעמיסו על עצמכם יתר על המידה או תהיו מוצפים.

למה חשוב להישאר מאורגנים כמשפחה?

כשיש לך ילדים, החיים יכולים להיות קצת קדחתניים. ישנן פעילויות מחוץ לבית הספר, אסיפות הורים-מורים, חיסונים נגד שפעת, פגישות למשחק, ניקוי שיניים ועוד שכדאי לזכור. המשפחה או מטפלים אחרים יצטרכו לדעת מי מטפל, אוסף או מוריד את הילדים ומתי. יש לקחת בחשבון גם את לוח הזמנים של העבודה והחיים החברתיים שלך.

המטרה של ארגון היא שכל הפגישות והפעילויות הללו יתרחשו בצורה חלקה. לוח שנה משפחתי הוא סוג של תקשורת שתגרום לזה לקרות.

אם ההתארגנות נשמעת כמו מאמץ גדול, דעו שלמרות שזה בהחלט יותר מאמץ מראש, זה שווה את זה בסופו של דבר. בטווח הארוך, תמנעו כל כך הרבה עימותים ומתח מיותרים.

כיצד להגדיר יומן משפחתי

אין דרך הטובה ביותר להגדיר יומן משפחתי. מיומנים מנייר ועד לאפליקציות שמסתנכרנות בין משתמשים ופלטפורמות, מעולם לא היו לנו יותר אפשרויות להתארגן. הכל תלוי במציאת מערכת שעובדת עבור המשפחה שלך.

השתמש ביומן שכל בני המשפחה יכולים לגשת אליו

כל העניין של יומן משפחתי הוא לעדכן את כל בני המשפחה. כל אחד צריך לדעת מה קורה. או אם כל יום נתון פנוי למשהו שאולי ירצה לתזמן. ברור שתינוקות לא ייכללו כאן, אבל אפילו ילדים צעירים שרק מתחילים לקרוא ייהנו מלראות את לוח השנה של המשפחה שלהם.

ישנן שתי דרכים לוודא שהיומן נגיש לכל בני המשפחה שצריכים לראות אותו: אפשר לפרסם את היומן במקום מרכזי בבית, או שאפשר לעבור לדיגיטל.

אם תחליטו על לוח שנה דיגיטלי, תוכלו להתאים את ההגדרות כך שלבני משפחה שונים יהיו הרשאות שונות. אנה ובעלה מסוגלים לערוך את היומן שלהם, בעוד שהילדים שלהם יכולים רק לצפות בו. הם צריכים לשאול את הוריהם אם הם יכולים להוסיף ללוח משהו.

קוד צבעים

קידוד צבע לוח השנה המשפחתי שלך עוזר להבהיר מי עושה מה. לתת לכל אחד במשפחה שלך צבע משלהם מאפשר לך לראות במהירות את הפעילויות של כל אדם.

אפשר לקוד בצבע הן לוחות שנה דיגיטליים והן מודפסים. ללוח שנה מודפס, קחו צנצנת עם עטים בצבעים שונים שתוכלו לכתוב איתה את הפעילויות של כל אדם. אם הצבע של דויד כתום, אפשר להשתמש בעט הכתום כדי לכתוב "פסנתר" בכל יום שלישי. אם הצבע של ניב ירוק, אפשר לכתוב "כדורגל" בכל שבת באמצעות העט הזה. זה גם עוזר לחסוך מקום ביומנים מודפסים, מכיוון שאינך צריך לכתוב את שמו של כל אדם.

שימוש בצבעים בלוח שנה דיגיטלי או באפליקציית יומן מועיל באותה מידה.

פגישות משפחתיות

כאשר אתם מתחילים לראשונה עם לוח שנה משפחתי, היפגשו כמשפחה כדי לדון במה אתם עושים ולמה. הסבירו כיצד לגשת ליומן ולכל דבר אחר שבני המשפחה צריכים לדעת.

בהמשך, כדאי לקיים פגישות משפחתיות קבועות כדי לדבר על לוח השנה. זה נותן לכולם הזדמנות לחלוק את מה שהם צריכים להוסיף ליומן. או להבין איך להתמודד עם תוכניות סותרות.

כיצד לבצע אסטרטגיה ארגונית עם המשפחה שלך?

לוח השנה המשפחתי מיועד לכל המשפחה, כך שכל בני המשפחה המבוגרים מספיק צריכים להיות מעורבים בתכנון.

התחילו בכך שתבינו מהם העדיפויות הגבוהות ביותר של המשפחה. אולי חופשה ונסיעות או אולי זמן לא מובנה למנוחה ולמשחק בכל יום. השאירו מקום בלוח השנה בשביל זה קודם. לאחר מכן, הוסיפו התחייבויות משפחתיות חשובות נוספות לפני שילוב לוחות זמנים אישיים.

לאחר מכן, עשה רשימת מלאי של אחריות משפחתית חשובה. כמו מטלות, שיעורי בית וצרכים אחרים. הוסיפו את אלה בהמשך. אפשרו לילדים לבקש שעות בלוח השנה לפעילויות החברתיות ולזמן הפנוי שלהם, לוודא שהפריטים החיוניים כבר חסומים.

לאחר מילוי היומן, ודאו שהוא פורסם או משותף בצורה שכולם יוכלו לבדוק אותו בעת הצורך. עודדו את בני המשפחה להשתמש בלוח השנה כדי למצוא מידע על ידי הפנייתם ​​אליו, במקום לענות על שאלותיהם לגבי מה קורה מתי. זה יעזור לבנות את ההרגל של שימוש בלוח השנה.

הפגשו בקביעות עם המשפחה כדי לתכנן כל חודש או שבוע ולדבר על כל שינוי בשגרה.

מילות סיכום

יומן משפחתי יכול לעזור להישאר מאורגנים עם כל הפעילויות של המשפחה. פחות סביר שתפספסו פגישות או תגיעו באיחור. לוח שנה נותן תמונה ברורה יותר של ההתחייבויות, מה שמקל על התכנון מראש. בין אם תבחרו בלוח שנה פיזי או דיגיטלי, השמירה על הארגון כמשפחה היא דרך להפחתת הלחץ של כולם.

יומן משפחה

תוכן עניינים

עוד בנושא...

דילוג לתוכן