איך חתול או כלב מראה אהבה

תוכן עניינים

בעידן זה, זה נורמלי לחלוטין שאנשים מתייגים את עצמם כ"איש של חתול" או "אדם של כלבים". שני המינים מביאים לחיינו דברים שונים לגמרי אבל כמה הבדל יש בין איך חתולים מראים את אהבתם לבין איך כלבים מראים את אהבתם?

מה ההבדל בין אהבת חתול לאהבת כלב?

לעיתים קרובות אנו משווים כלבים וחתולים כאילו הם בעלי חיים מאוד דומים. המציאות היא שכלבים וחתולים שונים לחלוטין בכל דבר. החל מהתנהגותם, אבולוציה, טיפול וטרינרי ועד לצרכים התזונתיים.

עם זאת, דבר אחד המשותף לכלבים ולחתולים הוא האהבה הבלתי מעורערת שהם מקבלים מבעליהם. הדמיון הנוסף בין השניים הוא כמות האהבה שהם נותנים לנו בתמורה. 

האם זה נכון שחתולים פחות אוהבים?

ממש לא, אנחנו רק צריכים להבין טוב יותר איך חתולים מראים את חיבתם.

לשם כך, חשוב להבין מה החתול שלך היה רוצה ממך! חתולים מבויתים רק חלקית. רוב החתולים כנראה יוכלו להסתדר בעצמם בצורה יעילה למדי אם הם היו צריכים. הם יכולים לצוד את האוכל שלהם. למצוא מחסה משלהם והם מסוגלים בהחלט להגן על הטריטוריה שבחרו. כאשר אנו מנסים להביא חתולים לבית, עלינו לוודא שאנו הופכים את הבית שלנו לידידותי לחתולים. במיוחד אם יש יותר מחתול אחד בבית.

חתולים הם בעלי חיבה לא פחות אם מקבלים את ההתחלה הנכונה. את הבית הנכון והזמן הנכונים כדי להבין את האישיות האישית שלהם. נכון שלא כל החתולים מתלטפים. חלקם מטבעם ביישנים יותר ואחרים סומכים להפליא על בני לוויתם האנושיים למגע פיזי ואינטראקציות.

הבנת הצרכים של החתול שלך

אם החתולים הביישנים ביותר לא רוצים לבוא ולשבת על הברכיים שלך, זה לא אומר שהם לא אוהבים אותך. אלא אולי הם מנסים לתקשר שיעדיפו מקום שקט להתחבא אליו ולברוח אליו. ברגע שזה יסופק, הם יעריכו אותך הרבה יותר כי הבנת את הצרכים שלהם ודאגת להם בהתאם. עם הזמן, הם עשויים בהחלט להתחיל להרגיש בטוחים יותר ולהפוך לקבל יותר את תשומת הלב הפיזית. מניסיוני, חתולים מתאהבים לעתים קרובות בהורי המחמד שלהם ברגע שסיפקת להם מקום בטוח וחם למנוחה.

מהי הדרך הטובה ביותר להראות חיבה לחתול?

היו תמיד רגועים, זוזו לאט ודברו בשקט. תן להם לאן לברוח ולהסתתר. זה המאורה שלהם ויש לכבד אותם כמרחב הבטוח שלהם כשהם צריכים פסק זמן.

זמן משחק הוא סופר חשוב – צעצועי חכה או משחקי ציד הם נהדרים.תמיד אפשר לחתול שלך לתפוס את הצעצוע בהצלחה כדי להבטיח שהוא ירגיש תחושת סיפוק. זה מעודד שחרור אנדורפינים מהמוח שמתפקדים כהורמונים שמחים.

אם אתה תופס את החתול שלך מסתכל עליך ישירות בעיניים, נסה להראות לו מצמוץ איטי. תאמינו או לא, מצמוץ איטי הוא סימן לכך שהחתול שלכם באמת רגוע. אז אנחנו יכולים לשחזר את זה על ידי מתן מצמוץ בחזרה כדי להראות להם שאנחנו רגועים באותה מידה.

מהי הדרך הטובה ביותר להפגין חיבה לכלב?

רוב הכלבים הכי אוהבים לבלות עם בעליהם. אז השקיעו מחשבה כיצד ניתן לבלות את הזמן הזה בצורה הטובה ביותר. הליכה יומית חיונית. כלבים אוהבים להשתמש בחושים שלהם כדי להריח ולחקור וצריכים פעילות גופנית. הייתי מציע גם להקים מסלול מכשולים או להשתמש במזיני חידות כדי לגרום להם לחשוב ולפתור בעיות.

מזון הוא מניע גדול עבור רוב הכלבים ואתה יכול להשתמש בזה לטובתך בעת האימון על ידי שימוש בפינוקים כפרס על התנהגות טובה. 

כדאי גם ללמד את הכלבים שלנו איך להיות לבד. זמן שהייה הדרגתי בעצמם, עם צעצועים כדי להעסיק אותם. הוא המפתח להתפתחותם. עצמאות היא הכרחית כדי שהם לא יסתמכו יתר על המידה בהורי המחמד שלהם או יפתחו בעיות התקשרות.

סימנים שהחתול שלך אוהב אותך?

יש המון רמזים עדינים שהחתול שלך יכול לתת כדי להראות שהוא אוהב אותך. ליקוקים וטיפוח הם סימן גדול של חיבה. אם החתול שלך עושה זאת, סביר להניח שהוא רואה אותך כאחד משלהם.

סימנים שהכלב שלך אוהב אותך

הכל קשור לזנב עם כלבים! הם יכולים לבטא מגוון שלם של רגשות באמצעות כישוף הזנב שלהם. למרות שחשוב לציין שלא כל כישוף בזנב הוא סימן לאושר. ישנם שני סוגים המאותתים שמחה צרופה אצל הכלבים שלנו. ראשית, הכישוף של כל הגוף שמתחיל בכתפיים ומתנועע עד קצה הזנב הוא הריקוד המאושר שלהם! שנית, סיבוב הזנב כמו פרופלור של מסוק שמור בדרך כלל למי שנתפס כחשוב במיוחד.

כלבים לעיתים רחוקות נהנים להיות מחובקים, אבל אם הם בוחרים לבוא ולהתכרבל בך בתנאים שלהם – סביר להניח שהם רואים בך כחבר מהימן במשפחה.

חשוב לכבד את הגבולות שלהם – צור מרחבים בטוחים ברחבי הבית שבהם הגור או החתלתול שלך יכולים לפרוש. כולם בבית (במיוחד הילדים) צריכים להבין שכאשר הגור או החתלתול בחרו להוריד את עצמם לנמנום או לזמן השבתה, אסור לבני אדם להפריע. זה באמת עוזר לחיות המחמד שלנו להבין שהן בטוחות, והן יכולות להרגיש לגמרי בנוח בזמן משחק והשבתה."

סימנים לאי נוחות אצל כלבים

חרדה אצל כלבים יכולה להפגין את עצמה בהרבה דרכים שונות.  היא יכולה להתפרש בצורה שגויה על ידי הבעלים כ"ביטחון יתר" או "התנהגות רעה". כך שלמשל גירוד בדלתות או נביחות מוגזמות, ליקוקים או צעדים יכולים להיות סימן לכך שהכלב שלך נאבק מסיבה כלשהי.

לכלבים אין את היכולת הרגשית לפעול מתוך חוסר נוחות. אם הם מראים התנהגויות לא רצויות, זה לא כדי לעצבן אותך. זו דרך שבה הם מעבירים את אי הנוחות שלהם כלפי המצב. לכן, תמיד חשוב לשאול מדוע כלב מתנהג בצורה מסוימת במקום לקפוץ מיד להאשים אותו".

כלבים וחתולים

תוכן עניינים

עוד בנושא...

דילוג לתוכן