איטום וציפוי גגות- האם זה שווה את ההשקעה?

תוכן עניינים

בין אם זה עתה התקנת גג חדש ובין אם אתה מנסה להאריך את חיי הגג הקיים שלך, ציפוי גגות הוא נושא חם בשוק השיפוצים לבית בימים אלה. המגמה הגוברת מיוחסת במידה רבה לרצון גובר בקרב בעלי בתים להיות מודעים יותר לסביבה תוך הפחתת עלויות האנרגיה. בדרך כלל, אורך החיים הממוצע של גג הוא כ-25 שנים ללא החלפה מלאה . עם זאת, חשיפה למזג אוויר קשה עלולה לגרום לבלאי. הנה מה שאתה צריך לדעת על איטום הגג שלך בציפוי, והאם זה שווה את ההשקעה או לא.

מה המשמעות של איטום גג? 

חומרי איטום גגות מתווספים לגג שלך כדי להאריך את תוחלת החיים שלו. איטום גג מספק שכבה נוספת של ציפוי מגן שיכול לסייע בהארכת נזקים מאקלים קיצוני ומפגעים אחרים, כולל שמש, גשם וקרח. הרעיון הוא לתת לציפוי הגג לחטוף מכות, במקום רעפים או רעפים של גג.

ציפוי גגות שימושי במיוחד עבור סוגי גגות האוספים מים ופסולת, כגון גגות שטוחים. ניתן להשתמש בהם גם על סוגי גגות זוויתיים אחרים כשהם מזדקנים כדי להגן מפני נזק לטווח ארוך. חומרי איטום גגות יכולים להפוך את הגג שלך קצת יותר עמיד בפני אש, ולמנוע צמיחה של עובש ואצות.

חומרי איטום וציפוי גגות צריכים להיות מיושמים על ידי קבלני גגות מנוסים ומקצועיים. לדוגמה, גגן מתחיל עשוי להשאיר פתחים בגודל חריר בציפוי אשר, תאמינו או לא, מספיקים לעיתים קרובות כדי לגרום לדליפות ולבעיות אחרות. אז, במילה אחת, העסקת מתקין גגות איכותי היא חיונית.

סוגי ציפוי לאיטום גגות

הציפוי מורכב ממאפיינים מסוג אלסטי ונראה כמו סרט עבה. הגמישות בתוך האיטום היא תכליתית. זה מספק נתינה נוספת להארכה ולנסיגה כאשר גג גג חשוף לתנאי מזג אוויר קיצוניים.

ציפוי הגג הנפוצים ביותר עשויים מהחומרים הבאים: 

  • פוליאוריטן
  • סיליקון
  • אַקרִילִי
  • גומי נוזלי

הגורמים הנלווים לבחירת הסוג הטוב ביותר של חומר ציפוי גגות תלויים באזור שבו אתה גר ובאקלים שמסביב, בעלויות החומר וקלות היישום.

כמה עולה לאטום גג?

עלות יישום ציפוי גג תהיה תלויה בגודל הגג ובחומרים הנבחרים.

בממוצע, בעלי בתים משלמים כ -3000 שקלים עבור ציפוי גג . העלות משתנה, אך בדרך כלל מחירי ציפוי גגות נעים בין 3 ל5 שקלים למטר מרובע.

איטום גג שטוח

אם יש לכם גג שטוח בבית, כנראה שאתם כבר יודעים קצת על איטום. איטום גג שטוח הוא הכרחי לחלוטין. גגות שטוחים מעוצבים כמו בריכות שחייה גדולות עם מערכות ניקוז המובילות מים מעל פני השטח ומטה אל הקרקע. מסיבה זו, הם צריכים להיות אטומים לחלוטין. אפילו הסדק הקטן ביותר יכול להכניס מים לתוך השכבה התחתית שלך, ובסופו של דבר להוביל לדליפה בבית שלך.

היתרונות של איטום וציפוי גגות

במילים פשוטות, ציפוי גג עוזר לגג שלך להחזיק מעמד זמן רב יותר. זה בגלל שאתה בוחר להוסיף שכבת הגנה נוספת שיכולה לסבול מכות ממזג האוויר ואלמנטים קיצוניים על אריחים או רעפים. חקור את היתרונות השונים של איטום הגג שלך עם ציפוי למטה.

איטום מים

חומרי איטום גגות משמשים כציפוי עמיד למים על פני מספר משטחי גגות שונים. חומרי איטום אלסטומריים (כלומר גומי) וסיליקון יוצרים אטם מגן על הגג שלך. הסוגים הטובים ביותר יהיו גם נושמים, כדי לאפשר ללחות מפעילויות ביתיות – כמו בישול ומקלחת – לברוח דרך הגג שלך. יצרנים רבים טוענים ששימוש במוצרים שלהם יכול להאריך את חיי הגג שלך במספר שנים או יותר.

הגנת UV

לשבת בחוץ בשמש כל היום יכול להיות קשה על הגג שלך. במיוחד אם יש לך רעפי אספלט. קרניים אולטרה סגולות גורמות לשינויים מולקולריים ברעפים, ובסופו של דבר, זה מוביל לסלסול והשפלה. חלק מחומרי קירוי מכילים חומרים מחזירי אור כדי להגביל בעיה זו. אבל דרך נוספת לעשות זאת היא עם ציפוי גג טוב. ציפוי גגות אלסטומרי רעיוני יכול למנוע נזקי UV, על פי חלק מאנשי המקצוע בתחום הגג.

עמידות בפני אש מוגברת

במקרים מסוימים, חומרי איטום גגות יכולים לשמש גם כמעכבי אש עבור הגג שלך. כמובן, אם אתה באמת מודאג לגבי דירוג האש של הגג שלך, התקנת גג מתכת היא כנראה הדרך הטובה ביותר ללכת.

מניעת עובש

לציפויי גגות גומי יש חדירות נמוכה למדי, מה שאומר שהם לא נשארים לחים – או מאפשרים למיקרואורגניזמים מזיקים כמו עובש ואצות לפרוח. זה ברכה אם אתה גר באזור לח שבו איומי עובש גבוהים.

עלויות קירור מופחתות

האיכויות הרפלקטיביות של ציפוי גגות מורידות את טמפרטורת הגג ומאטות את ההשפעות המתמשכות של קרני ה-UV. בתורו, מערכת מיזוג האוויר בבית תהיה פחות מתוחה.

קל לביצוע

ציפוי גגות מגיע גם עם היתרון של התקנה קלה. אמנם חשוב להזמין קבלן מהימן, אך התהליך מהיר ואינו אינטנסיבי מדי או רועש. משך הזמן שלוקח להשלים את ציפוי הגג תלוי בגודל הגג. בדרך כלל, המשימה אורכת עד יומיים. הדבר החשוב ביותר הוא לבחור בעל מקצוע שיודע ליישם נכון ציפוי גג.

האם איטום וציפוי גגות עובד?

ציפוי גגות מסוגל להגדיל את תוחלת החיים של הגג ויכול לעזור להפחית את צריכת האנרגיה.

חשוב מאוד לדון בציפיות אמיתיות עם קבלן מהימן לפני שמתחייבים לציפוי גג מסוים. ודא שאתה מבין למה חומרי איטום גגות טובים ואת היתרונות בפועל שציפוי הגג שלך יספק לך.

איטום וציפוי גגות

תוכן עניינים

עוד בנושא...

דילוג לתוכן